• Голокост – трагедія і героїзм

  Голокост – трагедія і героїзм Голокост – трагедія і героїзм

  27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Цій трагічній сторінці історії була присвячена година пам’яті «Голокост – трагедія і героїзм». На зустріч до шестикласників СПМШ №16 бібліотекарі запросили вчительку історії, волонтерку проєкту вивчення історії Голокосту Світлану Занько.

  Світлана Дмитрівна розповіла дітям про історію трагічної загибелі та героїчного опору єврейського народу в роки Другої світової війни. Зацікавила учасників заходу розповідь про поневіряння і велику жагу до життя єврейського десятирічного хлопчика Романа Левіна. Історія їхнього ровесника, який зумів кинути виклик долі і залишитися живим, щоб розповісти всьому світу про геноцид свого народу нікого не залишила байдужим.

  Під час зустрічі діти мали можливість подивитися відео-фрагмент спогадів Романа Левіна.

  Бібліотекарка Світлана Могорит представила увазі присутніх книги, з яких можна дізнатися про долі євреїв у часи Другої світової війни, українців, які незважаючи на смертельну небезпеку, рятували євреїв та їхні родини від геноциду та про умови перебування людей у гетто.

  Жертвами Голокосту на українських землях стало близько одного мільйона євреїв. Світлана Дмитрівна наголосила, що лише у Білій Церкві було страчено приблизно 4500 чоловік. Це – майже 50% єврейського населення міста порівняно з довоєнним періодом.

  Такі заходи потрібні, щоб ми навчилися поважати один одного.

  Жанна Харченко.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше