• Під Покровом Пресвятої Богородиці

  Під Покровом Пресвятої Богородиці Під Покровом Пресвятої Богородиці

  Одним із найважливіших осінніх свят  є свято Покрови, святої покровительки козацького роду.

   
  З нагоди свята у центральній бібліотеці для дорослих була проведена фольклорно-етнографічна година «Покрова – свято козацьке».
   
  Бібліотекарки Тетяна Кириленко та Леся Шимоня  розповіли про  історію виникнення  свята, самобутні народні традиції.
   
  Божу Матір своєю покровителькою вважали  запорозькі козаки. Саме 14 жовтня вони відзначали престольне свято у головному храмі на Січі – Покровському. Цього дня відбувалися вибори  нового отамана. Тому в Україні  свято набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву – Козацька Покрова. З давніх-давен  воно зміцнювало в душах козаків  надію на опіку і заступництво Матері Божої.
   
  Із задоволенням присутні переглянули відеофільми «Історія свята Покрови»  та  «Кодекс честі козаків».
   
  Пресвятій Богородиці присвячували  свою творчість художники  і композитори.  Вона захоплення Леонардо да Вінчі і Мікеланджело, натхнення Бетховена і Моцарта, оспівана Шевченком, Гоголем і Тичиною.                       
   
  Чого варта лише «Аве Марія», яка прозвучала на заході.
  Свято Покрови народно-релігійне свято. З ним пов'язано чимало народних повір'їв, прикмет, прислів'їв. Бібліотекарі  розповіли про деякі з них, а  членкині  клубу «Вікторія» пригадали свої.
   
  За звичаєм  у цей день  обов'язковим було вшанування пожинального снопа. Для цього прибирали світлицю, прикрашали її квітами та рушниками.
   
  Проводили ярмарки і веселі забави, на які збирали всі дари осені. Про те, як  збиралися молодиці на ярмарок, учасники заходу дізналися, переглянувши   жартівливе відео «Ой, куди їдеш, Явтуше ?»
   
  Учасниці заходу і відвідувачі книгозбірні  мали змогу ознайомитися з книгами, представленими на книжково-ілюстративних виставках «Козацька слава невмируща» і «Під Покровом Пресвятої Богородиці».
                                                                                          
  Тетяна Ярошенко.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше