• Під Покровом Пресвятої Богородиці

Під Покровом Пресвятої Богородиці Під Покровом Пресвятої Богородиці

Одним із найважливіших осінніх свят  є свято Покрови, святої покровительки козацького роду.

З нагоди свята у центральній бібліотеці для дорослих була проведена фольклорно-етнографічна година «Покрова – свято козацьке».

Бібліотекарки Тетяна Кириленко та Леся Шимоня  розповіли про  історію виникнення  свята, самобутні народні традиції.

Божу Матір своєю покровителькою вважали  запорозькі козаки. Саме 14 жовтня вони відзначали престольне свято у головному храмі на Січі – Покровському. Цього дня відбувалися вибори  нового отамана. Тому в Україні  свято набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву – Козацька Покрова. З давніх-давен  воно зміцнювало в душах козаків  надію на опіку і заступництво Матері Божої.

Із задоволенням присутні переглянули відеофільми «Історія свята Покрови»  та  «Кодекс честі козаків».

Пресвятій Богородиці присвячували  свою творчість художники  і композитори.  Вона захоплення Леонардо да Вінчі і Мікеланджело, натхнення Бетховена і Моцарта, оспівана Шевченком, Гоголем і Тичиною.

Чого варта лише «Аве Марія», яка прозвучала на заході.
    Свято Покрови народно-релігійне свято. З ним пов'язано чимало народних повір'їв, прикмет, прислів'їв. Бібліотекарі  розповіли про деякі з них, а  членкині  клубу «Вікторія» пригадали свої.

За звичаєм  у цей день  обов'язковим було вшанування пожинального снопа. Для цього прибирали світлицю, прикрашали її квітами та рушниками.

Проводили ярмарки і веселі забави, на які збирали всі дари осені. Про те, як  збиралися молодиці на ярмарок, учасники заходу дізналися, переглянувши   жартівливе відео «Ой, куди їдеш, Явтуше ?»

Учасниці заходу і відвідувачі книгозбірні  мали змогу ознайомитися з книгами, представленими на книжково-ілюстративних виставках «Козацька слава невмируща» і «Під Покровом Пресвятої Богородиці».

Тетяна Ярошенко.