• Перший Медовий Спас – традиції українського народу

Перший Медовий Спас – традиції українського народу Перший Медовий Спас – традиції українського народу Перший Медовий Спас – традиції українського народу

Напередодні одного з самих шанованих у православних християн свята Маковія або Медового Спасу в бібліотеці-філії №8 відбувся майстер клас з виготовлення букетика-маковійчика «Оберіг української родини». Вже стало доброю традицією для членкинь гуртка «Майстриня» щорічно проводити такі заходи.

Завідуюча філією Світлана Хмільова познайомила присутніх з історією та традиціями свята. За народними повір’ями господиня повинна скласти такий хатній оберіг власноруч. Кожна квітка в ньому має своє значення. В букеті обов’язково мають бути дозрілі голівки маку.

Окрім маку букет складався з чорнобривців, айстр, жоржин, гвоздик, брали й одну-три квітки барвінку, васильки, чебрець, можна було вкладати й петрів батіг, м’яту, любисток, материнку, нагідки, сонях, деревій...

М’ята оберігає від усілякої напасті й додає здоров’я, ласкавці сприяють родинній злагоді, сонях − символ сонця, материнка – на захист родинних зв’язків, для сили роду, рута та нагідки – від хвороб, калина – на дівоче щастя. Кожна рослина має своє призначення і свої лікарські властивості. Тож кожен має вибрати саме те, що йому підходить

Захід відбувся на сонячній бібліотечній галявині. Учасниці заходу власноруч створили свій маковіївський оберіг, а ще – отримали гарний позитивний настрій у передчутті свята.

Світлана Хмільова.