• По той бік конкурсу…

  По той бік конкурсу… По той бік конкурсу… По той бік конкурсу… По той бік конкурсу… По той бік конкурсу…

  Чи потрібно проводити конкурси у бібліотеках. Звичайно «ТАК» – здивується переважна більшість фахівців, адже це пропаганда книги та читання, сприяння розвитку творчого потенціалу читачів, виховання особистості тощо. Але у кожного конкурсу є своє «потойбіччя» і не завжди радісне.

  Почну з приємного. 26 травня у бібліотеці-філії №10 відбувся традиційний конкурс виконавців творів Миколи Вінграновського «Маєстат слова». Участь у конкурсі взяли 47 читачів бібліотек Білоцерківської громади, які змагалися у трьох вікових категоріях.

  Слід відзначити велику організаційну роботу з підготовки та проведення конкурсу завідувачки книгозбірнею Ганни Нагорної. Завдячуючи спонсорській допомозі, кожен учасник отримав заохочувальний подарунок, а переможці стали володарями дипломів та призів.

  Серед молодших школярів – учнів 1-4 класів перемогу здобули:

  ·І місце – Вікторія Черненко (читачка філії с.Шкарівка);

  ·ІІ місце – Евеліна Шевченко (читачка філії №9), Ярослав Піщулін (ЦПО «Соняшник»);

  ·ІІІ місце – Марк та Мар’ян Шумада (ЦПО «Соняшник), Захар Василенко (читач філії №5);

  ·спеціальний приз журі – Єва Ландар та Марія Коваленко (ЦПО «Соняшник»).

  У середній вікові категорії (учні 5-8 класів) перемогли:

  ·І місце – Дар’я Юрчик (читачка філії №3);

  ·ІІ місце – Надія Дєєва (читачка філії №1 для дітей);

  ·ІІІ місце – Євгеній Гришко (ЦПО «Соняшник»), Владислав Мельніченко (читач ЦБ).

  Серед старшокласників та студентів переможцями стали:

  ·І місце – Катерина Лукіянец (читачка філії №8);

  ·ІІ місце – Марія Рудичева (читачка філії №10);

  ·ІІІ місце – Анастасія Герасько (ЦПО «Соняшник»).

  Далі про те, чому я ненавиджу бути в журі конкурсів.

  По-перше, мені байдуже чий це хлопчик чи дівчинка, хто його керівник, якої бібліотеки він читач і так далі. Насамперед, дитина може бути гарно підготована чи ні. «Гарний хлопчик» чи «гарна дівчинка» – не синонім слова «переможець».

  Шановні колеги, на мою думку, потрібно проводити відбіркові тури і приводити на міські конкурси дітей, які дійсно є гарними виконавцями, а не першого ліпшого, хто зголосився виступати.

  По-друге – потрібно зрозуміти, що формат конкурсу передбачає, що хтось переможе, а хтось – ні. Люди, навчіть дітей гідно програвати. Участь у конкурсі – вже перемога, перемога над своїми страхами, лінощами. «Сьогодні ти трішечки не допрацював, хтось виявився сильнішим, потрібно прикласти ще більше зусиль і ти обов’язково переможеш наступного разу», – мотивуйте своїх вихованців, а не розповідайте всім навкруги про необ’єктивне журі. Навчіться, нарешті, радіти успіхам колег, повірте, воно того варте.

  І на останок, заяви на кшталт: «Цей хлопчик приїхав з Донецька і за 3 місяці вивчив українську мову, а ви йому нічого не дали…», враховуючи, що хлопчик – це студент і живе в Україні, м’яко кажучи дивні.

  Звичайно, конкурсам бути, але усім нам потрібно добре усвідомити, що усі чвари не йдуть на користь, а ні дітям, а ні справі просвітництва.

   

  Олена Бульда.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше