• Слов’янська писемність – безцінне надбання людства

Кожного року у травні у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія, творців писемності, яка була створена в ІХ столітті. В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року відзначаються щорічно 24 травня. До цієї календарної дати фахівці книгозбірні №3 підготували мовознавчу регату «Слов’янська писемність – безцінне надбання людства». Учасниками заходу стали учні 5-Б класу БНВО «ЗОШ №15-ДЮСОК» (класний керівник Ольга Яременко).

Бібліотекарі розповіли школярам про історію слов’янської абетки, її творців. Учні переглянули відеоролик «Праматір рідної мови».

Користувачам-дітям була представлена книжкова виставка «Є мова – є нація». Запропоновані книги допомогли читачам перевірити свої знання та навички культури мовлення, відкрити для себе щось нове.

П’ятикласники залюбки взяли участь у грі «Слов’янське слово». Зацікавив читайликів конкурс «Подорож до країни Фразеології», під час якого один з учасників мовою жестів показував зміст фразеологізмів, а саме: «ламати голову», «водити за носа», «дивитися крізь пальці», «надувати губи», а його ровесники розгадували і називали слово.

Також у бібліотеці відбулася і мовна ігротека «Здійсни пошук», закінчуючи прислів’я, «Друзі мови, хто швидко і правильно промовить, скоромовки».

Щиро, цікаво, з гарним настроєм, п’ятикласники відзначили День слов’янської писемності й культури!

Ксенія Гнуда.