• Депортація кримських татар – трагедія цілого народу

Депортація кримських татар – трагедія цілого народу Депортація кримських татар – трагедія цілого народу

З нагоди Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу у бібліотеці-філії №4 відбулася година історичної правди «Депортація кримських татар – трагедія цілого народу».

Бібліотекар Олена Буяненко підготувала для читачів бібліотеки книжкову викладку «Трагічна доля кримських татар», яка представлена добіркою художніх та документальних творів.

Присутні на заході переглянули відео-презентацію «Правда через роки», з якої дізналися про спецоперацію примусового виселення татар із Кримського півострова. Про те, що від нелюдських умов перевезення, а також у перші роки після переселення загинуло понад 46% депортованих кримських татар. Але у місцях спецпоселень, завдяки своїй терплячості і працелюбності, кримські татари зуміли пристосуватися і вижити.

Депортація кримських татар є колосальним порушенням прав людини і серйозним злочином із точки зору сучасного міжнародного права. З огляду на кількість людських жертв, на думку деяких дослідників, депортацію варто прирівняти до геноциду.

Ірина Тупчій.