• Вишиванку одягай – Україну прославляй!

Вишиванку одягай – Україну прославляй! Вишиванку одягай – Україну прославляй! Вишиванку одягай – Україну прославляй! Вишиванку одягай – Україну прославляй! Вишиванку одягай – Україну прославляй!

У третій четвер травня в Україні відзначають чудове свято – День вишиванки. Започатковано воно відносно недавно – у 2006 році в місті Чернівці, але швидко завоювало народну любов і поширилося на всю країну. Україна цього дня майорить найрізноманітнішими кольорами й орнаментами національної вишивки. Мільйон людей вдягають вишиті сорочки на роботу, до школи, дитячих садочків, на прогулянку, щоб нагадати про давні звичаї народу, щоб продовжити традиції своїх предків та відчути себе частиною рідної землі.

З метою ознайомити користувачів-дітей із найдавнішим видом рукомислів – народною вишивкою, яка віддзеркалює внутрішній світ, робить одяг індивідуальним, неповторним, оригінальним 17 травня фахівці книгозбірні №3 для читачів – учнів 5-А (класний керівник Світлана Полінога), 1-А (класовод Тетяна Кавун), 1-В (класовод Тетяна Осипенко), 1-Б (класовод Людмила Бараненко), 1-Г (класовод Леся Бойко) БНВО «ЗОШ №15 – ДЮСОК» провели літературне мереживо «Вишиванку одягай –Україну прославляй».

Бібліотекарі розповіли про історію свята, пригадали цікаві легенди, казки. Учасники заходу залюбки читали поезії, співали пісень, розгадували загадки, взяли участь у вікторині «Нитками вишита любов», переглянули книжкову виставку «Ми народжені у вишиванці».

Орнамент української вишиванки має своє значення. Наприклад, маки вишивали на жіночих сорочках для захисту від зла, а вишиванки з калиною, яка символізує продовження роду, вдягали тільки заміжні жінки. Сорочки з візерунком хмелю носили неодружені хлопці, а орнамент із зображенням дуба прикрашав вишиванки чоловіків.

Кожен регіон нашої держави може похвалитися своїми неповторними вишиванками, які відрізняються способом вишивання, кольором, орнаментом та візерунками. Але всі вони об’єднані в одну велику чудову вишиванку для України!

Ксенія Гнуда.