• Мова дається одвіку й довіку

  21 лютого вся Україна святкувала Міжнародний день мови. Та й ми не виключення. Саме цього дня сніжна дорога завела мене до затишної вітальні бібліотеки №6. Свято мови тут проводиться щороку. Проте особливістю нинішнього є те, що учні третього класу ЗОШ №23 підготували для своїх однолітків ЗОШ №21 незвичайний міні-концерт.
  Це чудовий спосіб залучити дітей до бібліотеки та здружити їх між собою. А в ті маленькі голівки вкладаються найсвятіші українські істини, які починаються з... мови.
  Діти сприймали дійство дуже неоднозначно: одні нудилися, інші уважно слухали, а деякі навіть повторювали тексти пісень і слова віршів, що було особливо приємно!

  Організатором та ідейником стала прекрасна жінка, яка завжди намагається достукатися до дитячих думок та поглядів, завідуюча бібліотекою Надія Гаврилова. Вона провела присутніх сторінками історії становлення мови як такої. «Ви повинні вивчати рідну мову постійно, щоденно», – звернулася вона до своїх гостей, У цей день вона подарувала обом класам тлумачні словники української мови від білоцерківського осередку «Жіноча громада», цим самим започаткувавши створення класних бібліотек у школах. «Наші маленькі читачі звертаються до нас саме за дитячою українською книжкою, якої у нас мало. Навіть К.Чуковського «Муха-Цокотуха» просять на українській. А це дуже важливо, тому ми намагаємося підтримувати їхні запити. Нас часом спонсорують книжками наші покровителі, за що ми надзвичайно їм вдячні. Та все ж їх недостатньо», – розказала нам Надія Гаврилова в особистій розмові.

  Близько 16 учнів 3-А класу (кл. кер. Наталя Олександрівна, муз. кер. Надія Вікторівна) на годину стали справжніми акторами, співаками, і я скажу вам, що їм було не так уже і легко, адже їхніми глядачами були однолітки.
  Діти слухали уривки творів та мали відгадати, хто ж їх автор. «Тарас Шевченко», – відповіли вони хором. Дітвора знає, що саме Шевченко є основоположником нової української літературної мови. Дуже жваво вони читали вірші, підспівували, відгадували загадки та уважно слухали старанних виступаючих.

  Інсценізація усмішки П. Глазового «Кухлик» дуже сподобалася третьокласникам, вони, певно, секунд 5 подумали над вкладеним у неї сенсом, а потім голосно нагородили маленьких акторів оплесками та іскристим сміхом.
  Весело, та, на жаль, надто швидко пройшло свято, приурочене українській мові.

  Катя Пеклін
  Майдан-Брок. – 2011. – 3 берез. – С.12.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше