• Храм книг ХV століття

  Храм книг ХV століття

  Нещодавно прочитала книгу Домінік Фортьє «Книжкова обитель».

  Хто така авторка книги? Домінік Фортьє народилася в Квебеку в 1972 році. Працювала редактором, перекладачем, видавцем. 2016 році за роман «Книжкова обитель» отримала Премію Генерал-губернатора Канади в галузі літератури.

  Чому зацікавилася саме цією книгою? Звісно, маючи професію бібліотекаря та ознайомившись з анотацію до книги, стало цікаво про яку ж книжкову обитель йдеться. А розповідається про старовинну бібліотеку ХV століття. Протягом століть ченці монастиря Монт-Сен-Мішель збирали по світу та зберігали безцінні скарби – книги. Мова йде про таку собі фортецю посеред моря, відому ще як місто книжок, до якої вервечкою тягнулися паломники, щоб поклонитися божому Храму св. Михайла та Храму мудрості і знань.

  В книзі дві розповіді водночас – роман та творчі нотатки. Книга буде цікавою тим, хто полюбляє неспішну, плавну розповідь, з філософськими роздумами про релігію, бога, смерть та сенс життя. А ще про безсмертя та втрату книжкових скарбів.

  І на останок трішки цитат із книги та про книгу.

  «Впродовж століть в абатстві знаходила прилисток одна з найзначущіших бібліотек континенту і скрипторій, в якому робили переклади з грецької й арабської, однак сьогодні вона не інакше як тінь самої себе… Знання згубилися, любов до праці, до книжок – рух у зворотньому напрямку: спочатку перестали любити книжки, потім уже й робота насправді нікого не цікавила, і знання зникло…Книжки перестали бути скарбом.»

  «Колись його бібліотека знала ліпші часи. Монт-Сент-Мішель був відомий як місто книжок. . Фортеця посеред моря, яка бореться, захищає мову, знання, інтелект.»

  «Є книжки, як лампи чи маяки, і їхнє світло дає змогу вести людей у темряві цього світу…»

  «Письмо Домінік Фортьє відзначене багатою, красивою і звучною мовою. Подорож, яка наповнена зворушливими, яскравими моментами.»

  Mario Cloutier, La Presse

  Світлана Хмільова.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше