• Вивчаємо новітню історію свого краю  Значна увага у нашому місті приділяється краєзнавчій роботі. У школах створюються музеї, ведеться пошукова робота, діють клуби юних краєзнавців, ведуться науково-історичні розвідки, захищаються дисертації. Чимало з цього питання зроблено і в нашій ЦБС: біобібліографічні покажчики, науково-документальні видання, робота в архівах працівників відділу інформаційно-краєзнавчої роботи, наукові дослідження Є.Чернецького, завідувача цього відділу та О.Стародуба і А.Бондаря. Про це свідчать численні друковані видання.

  Нещодавно вийшла книга-дослідження генезису національно-демократичних сил на білоцерківському Пороссі і їх участі в національно-визвольній боротьбі періоду повстання й становлення нової української держави, яка охоплює 1980-і – 2006 роки “В часі Руху, просторі Просвіти”. Її автори – працівник ЦБС Анатолій Бондар та голова міськрайонного об`єднання ВУТ “Просвіта” ім. Т.Г.Шевченка Володимир Іванців.

  Видання здійснене коштом Білоцерківської територіальної громади (міський голова Савчук В.П.).

  Матеріал у цьому науково-публіцистичному виданні розміщено в трьох розділах. Нотатки і живі спогади діячів, протоколи, заяви, звернення і звіти політичних і громадських організацій нашого краю, які вміщені у І розділі “Відновлення Української Незалежності на прикладі Білої Церкви: з історії національно-демократичних сил Білоцерківщини” допомогли автору дослідити створення і діяльність білоцерківських організацій “Просвіти” та “Української Гельсінської спілки”, виникнення і діяльність організацій Білоцерківського Руху та інших демократичних партій і молодіжних організацій. Автор розділу – Анатолій Бондар.

  “У Розділі ІІ, своєрідному додатку до дослідження, подані публіцистичні твори (головним чином В.Іванціва...) та деякі документи, які мають послужити емоційним тлом науковому викладу й увести читача в атмосферу останніх часів існування СРСР і боротьби за незалежність...” – так самі співавтори анонсують цю частину під назвою “У дзеркалі преси”.

  Останній розділ “Фотопам`ять” окрім світлин, має іменний покажчик, що полегшує роботу з виданням.

  Тетяна Біла, завідувачка відділу методичної та бібліографічної роботи міської ЦБС.  Поділись з друзями:
Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше