• «Гори, святої пам’яті свіча…»

«Гори, святої пам’яті свіча…» «Гори, святої пам’яті свіча…» «Гори, святої пам’яті свіча…»

Болючі стежки трагедії українського народу 1932-1933років. Але ми повинні знати свою історію, щоб не повторилися страшні події, повинні пам’ятати.

Вечір-реквієм «Гори, святої пам’яті свіча…», проведений у бібліотеці-філії №10 для дев’ятикласників БЗШ №5, став поминальним за мільйонами невинно і жорстоко убієнних…

Для юнацтва була підготовлена інформація про національну катастрофу та найстрашніший рік на Київщині та Білоцерківщині. Відеофільм «Голодомор 1932-1933» став підтвердженням того, що українському народові, якого ніколи не щадила доля, було завдано смертельного удару.

Хвилина мовчання… Свіча пам’яті… Гіркі слова правди про Голодомор збурили юнацькі серця. «Марія» Уласа Самчука, «Жовтий князь» Василя Барки, «Кара без вини» Андрія Гудими, «Голокіст» Володимира Іванціва – ці твори потрібні «і мертвим, і живим, і ненародженим» – щоб пам’ятати.

Діти читали поезії, присвячені тим, кому «лиш хотілось діждати весни… Діждатися хліба».

Мільйони погаслих свічок… «Коли ж прокинемось, братове?»

Ганна Нагорна.