• Репортаж-реквієм «В той рік заніміли зозулі…»

Репортаж-реквієм «В той рік заніміли зозулі…» Репортаж-реквієм «В той рік заніміли зозулі…» Репортаж-реквієм «В той рік заніміли зозулі…» Репортаж-реквієм «В той рік заніміли зозулі…»

Вшануванню пам’яті мільйонів співвітчизників, які стали жертвами Голодомору 1932-1933років в Україні, та всіх громадян, які пережили цю страшну трагедію, працівники центральної бібліотеки для дітей присвятили репортаж-реквієм «В той рік заніміли зозулі…», який відбувся 20 листопада в БЗШ №4.

Захід почався зворушливим кліпом-піснею «Свіча» у виконанні Оксани Білозір.

Методист Тамара Шпак розповіла учням про події 1932-1933 років, які відбувалися на території України та на Білоцерківщині зокрема, коли під час масового, ретельно спланованого радянським тоталітарним режимом голоду загинули мільйони мешканців сіл і міст, навела жахливі факти про кількість померлих від голоду в селах Білоцерківського району та зачитала свідчення й спогади тих, хто вижив в ті страшні роки в нашому місті з книги «Голодомор у Білій Церкві».

Зворушили присутніх і поетичні рядки поетів-краян Петра Розвозчика «Балада про пам’ять роду», Костянтина Мордатенка «Голодомор», Володимира Іванціва «Голокіст», Андрія Гудими «Дума про хліб».

Учні переглянули соціальний ролік «Де би ти не був…» (автор ідеї та сценарист Омелян Ощудляк), основне завдання якого – показати модель поведінки – як кожен може долучитися до вшанування пам’яті жертв Голодомору.

Наприкінці заходу запалили свічку пам’яті та вшанували померлих хвилиною мовчання.

Світлана Шалагіна.