• Звучи співуча, калинова українська наша мова

Звучи співуча, калинова українська наша мова Звучи співуча, калинова українська наша мова Звучи співуча, калинова українська наша мова

9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-літописця − послідовника творців словянської писемності Кирила і Мефодія, ми відзначаємо День української писемності та мови.

З цієї нагоди у центральній міській бібліотеці відбулося пісенне свято «Пісня українська − мова материнська», адже завдяки народній пісні, шедеврамлітературної класики народи світу дізналися про Україну, почули її дзвінку, барвисту, співучу, мелодійну мову.

У заході взяли участь учні та викладачі школи мистецтв №1 на чолі з директоркою Лесею Крижешевською.

Юні вокалісти Павло Гальчус, Крістіна Туней, Аріна Бадай, Марина Колонтай, Олександра Федунова, Софія Пугач, Аліна Кудряшова, Марія Логан, Тамара Саакян, Тетяна Нестеренко, Ірина Рябініна подарували учасникам дійства, діамантові розсипи українських народних пісень.

Діти виконували перлини народної творчості акапельно, без музичного супровіду, як співали нашідавні предки. В кожній пісні звучала душа народу, його прагнення до миру й боротьбу за волю, краса рідної землі, почуття любові до матері, дітей, коханих, України.

Дар’я Савченко порадувала присутніх «Піснею про матір» на слова Бориса Олійника, яка вже давно стала народною.

На завершення діти хором заспівали «Пісню про Білу Церкву», написану заслуженим діячем мистецтв, композитором Тамарою Павленко на вірші поета Володимира Іванціва.

Людмила Чупак.