• Підведено підсумки конкурсу на кращий відеоролик про бібліотеку

З метою формування позитивного іміджу бібліотеки та бібліотечної професії у суспільстві, стимулювання ініціативи бібліотекарів, сприяння самореалізації та розкриттю творчого потенціалу працівників книгозбірень, підвищення престижу бібліотек серед громади міста і ролі бібліотек у соціокультурному та інформаційному просторі працівники відділу методичної та бібліографічної роботи КЗ БМР Білоцерківська міська ЦБС ім.П.Красножона оголосили конкурс відеороликів про свою бібліотеку, який проводився з 18 березня до 18 вересня 2019 року.

Конкурс проводився з метою сприяння всебічному розвитку бібліотечно-інформаційної сфери, бібліотечної професії та бібліотечно-інформаційної освіти.

Журі Конкурсу у складі:

·Голова журі: Олена Дученко, завідуюча відділом методичної та бібліографічної роботи;

Члени журі:

·Ксенія Жукова, головний спеціаліст відділу культури і туризму БМР;

·Олена Марченко, головний спеціаліст відділу культури і туризму БМР;

·Олена Бульда, головний методист відділу методичної та бібліографічної роботи;

·Олександра Нагорна, головний бібліотекар відділу методичної та бібліографічної роботи;

переглянуло та оцінило конкурсні роботи та визначило переможців.

Під час оцінювання відеороликів враховувалися наступні критерії:

• відповідність відеоролика меті і завданням Конкурсу;
    • естетичність роботи та загальне емоційне сприйняття;
    • змістовність і оригінальність ідеї;
    • відповідність роботи заявленим вимогам;
    • інформативність.

Враховувалися зазначені у Положенні конкурсу вимоги до відеоробіт.

До участі в Конкурсі були допущені власноруч створені відеоролики, відзняті будь-якими доступними для учасників технічними засобами (відеокамерою, фотоапаратом, смартфоном, мобільним телефоном тощо).

Ролики повинні були бути зробленими у форматі міні-фільму, тобто містити відеозапис, а не слайдшоу змонтованих зображень. Відео повинно було демонструвати зв’язок бібліотеки з громадою, відгуки та думки читачів. У ньому мала бути присутня жива мова. Бібліотекарі могли запросити користувачів бути акторами міні-фільму.

Відео повинно було відображати співпрацю бібліотеки з партнерськими організаціями (НУО, ЗМІ, лікарнями, приватними фірмами, школами, професійними асоціаціями, спортивними і транспортними організаціями тощо) і показувати, як це співробітництво у вигляді нових послуг поліпшує життя громади.

Ніяких обмежень щодо формату, стилю і наповненню не було.

Методисти оголосили обов’язкову умову – наявність прикінцевого титрового супроводу із зазначенням використаних матеріалів, легальності їх застосування у конкурсній відеороботі.

Використання під час зйомки та монтажу спеціальних програм та інструментів залишалося на розгляд автора.

Підвевши підсумки, журі оголосило переможців конкурсу відеороликів про свою бібліотеку серед працівників Білоцерківської міської ЦБС ім. П.Красножона:

Гран-прі конкурсу виборов колектив бібліотеки-філіалу №9;

У номінаціях відповідно перемогли:

·«Сучасна бібліотека сучасним людям» – колектив бібліотеки-філії №10;

·«Найкумедніше відео» – колектив бібліотеки-філії №1;

·«Неформатне бібліотечне відео» – колектив бібліотеки-філії №5;

·«Наша бібліотека – унікальна» – колектив бібліотеки-філії №4;

·«Найкреативніший відеоролик про бібліотечне життя» – колектив бібліотеки-філії №8.

Рішенням журі нагородження переможців відбудеться під час проведення семінару бібліотечних працівників у лютому 2020р.

Заохоченням для учасників Конкурсу також стане поширення інформації про відеороботи та їх авторів:

• на сайті ЦБС;
    • на сторінках ЦБС у соціальних мережах.

Олена Бульда.