• Відновлені сторінки історії

Відновлені сторінки історії Відновлені сторінки історії

На жаль, дуже багато білих сторінок є в історії України. Саме «завдячуючи» їм, ми – українці, не можемо знати всю гірку правду про минуле нашої країни, минуле своїх предків.

Нещодавно деякі сторінки почали хоча б частково заповнюватись, одна з яких – депортація українців з Лемківщини, Надсясся, Холмщини, Любачівщини…

75 років минуло з того часу, коли тисячі українців примусово переселили до УРСР. Саме цій даті була присвячена інформаційна година «Голос далеких дзвонів», підготовлена бібліотекарями філії №10 для користувачів.

Передумови, етапи депортації і цифри, цифри… – інформацію про злочинні дії як радянського, так і польського керівництва, без сліз слухати неможливо.

470 тисяч… Цифра вражаюча, а що довелося пережити, перетерпіти цим людям!!! Страшно навіть подумати.

Інформація, надана бібліотекарями, знайомство з матеріалами книжкових видань стали першим кроком до розуміння трагедії, яку пережили українці, котрі проживали в той час на території сучасної Польщі.

Відеофільм «Так було…» став застереженням, закликом – ми єдині, і лише згуртувавшись можемо мати світле майбутнє.

Альона Сушкевич.