• Нашому читачу – 85!

  24 серпня, коли вся країна святкувала День Незалежності, святкував свій 85-річний ювілей ветеран Великої Вітчизняної війни,  найстарший читач бібліотеки–філії № 2 Лоза Сергій Кирилович.
  Народився в Білій Церкві на Фастівській. Тут пройшло його дитинство, а роки юності застала війна. В лютому 1944 року, після визволення Білої Церкви, він пішов на фронт. Сергій Кирилович згадує, як пішки йшли на Київ, показали їм як стріляти з автоматів, посадили у вагони і повезли на фронт. Пройшов він з боями до Берліна, визволяючи Польщу, Німеччину. Після закінчення війни він ще продовжував службу до  червня 1950 року. Був нагороджений орденами й медалями.

  Коли повернувся додому, вступив до 3-річної школи машиністів паровозів у Києві. Після закінчення навчання  йому сказали: “Куди Батьківщина покличе – туди й потрібно їхати”. За направленням  поїхав на Амурську залізну дорогу. Працював на станції Могоча на американських паровозах, потім на тепловозах. Зими там були люті – 55 градусів морозу, тому і працювати доводилося складно. Тут, у Білій Церкві, ніхто не вірив, що можна працювати при таких морозах, коли зранку приходиш на роботу, а все замерзло і потрібно розігрівати машини, а вже тоді вирушати в дорогу. Навіть літом у деяких місцях не встигав  розтавати лід. Там довелося пропрацювати сім років, відпустку брав раз на два роки, тому що добиратися тільки до Москви потрібно було тиждень  і тиждень назад. В тих краях зустрів свою  дружину Нонну Василівну. Коли захворіли батьки, повернувся до Білої Церкви, щоб їх доглянути і почав працювати у локомотивному депо Фастів-2.
            
  Це добрий і привітний чоловік, який завжди з усмішкою заходить до бібліотеки, любить поспілкуватися, почитати газети, цікавиться останніми новинами. Він завжди хоче зробити якусь добру справу: в літню спеку, коли  приходив до бібліотеки, то приносив холодну  артезіанську воду з колонки біля свого будинку і  казав: “ Мені не важко, все одно іду по дорозі”.
            
  Сергій Кирилович завітав до бібліотеки після свого ювілею з  фотоальбомами і поділився спогадами про життя своєї сім`ї. Дивлячись на фото, згадував, як у Білій Церкві будували нові мікрорайони, як баржі по Росі ходили і возили з сіл до Білої Церкви людей на базар. Сім`я любила читати, особливо багато читала дружина, вона зібрала бібліотеку з 200 томів всесвітньої літератури. Він розповідає, що вже давно немає дружини, яка була дуже розумною, начитаною, мудрою. Всі йшли до неї за порадою. Син у нього – військовий, служив в Афганістані. Важко жити самому, не вистачає спілкування, поради близької людини, але Сергій Кирилович не втрачає оптимізму і нам завжди приємно бачити його з усмішкою на обличчі. Ми пишаємось своїми читачем і бажаємо йому ще довгих років життя, здоров`я, бадьорості.


                Галина Стадник, завідувачка бібліотекою-філією №2.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше