• День знань у міських книгозбірнях

  1 вересня наші колеги зустрічали разом зі своїми юними читачами у школах, гімназіях, ліцеях Білої Церкви.
    
   Перші уроки для учнів молодших класів у СЗОШ № 16 та ЗОШ № 6 провели завідувачки бібліотек К.Волинець та М.Янчук. Цікаво було четвертокласникам дізнатися про журавлів, пограти у гру “Занадився журавель”, послухати вірші, казки, приказки про цих птахів, відгадати загадки, ознайомитися з книгами про вісників весни, адже тема уроку була “Ми спитали журавля: “Де найкраща є земля...”
  Вихованці шостої школи мали змогу ознайомитися з книгами про Україну – її природу, історію, видатних людей на уроці “Мандрівка Україною”. Також з ними провели конкурс на кращого виконавця українських скоромовок, повідали легенду про пісенний дар українців, продекламували вірші українських поетів.

  Першокласникам початкової школи № 23 про роль книги і бібліотеки у житті маленької людини розповіла бібліотекар Л.Романюк, а огляд нових книг, обмін книг для прочитання та голосне читання книг про Україну для учнів 1 класу СЗОШ № 1 провела завідувачка бібліотеки В.Шлапацька.
  Центральна бібліотека традиційно проводить перший урок у державному ліцеї. Ось і у 2010 Т.Біла, зав. методвідділом ЦБС та Є.Чернецький, завідувач відділу інформаційно-краєзнавчої роботи зустрічалися з дев’яти- та десятикласниками, знайомили їх із системою каталогів та картотек у бібліотеці, анонсували наукові журнали, які передплачує книгозбірня, розповідали як працювати з книгою при написанні рефератів та наукових робіт у МАН, організовували книжкові виставки “Історія України – історія мого роду і народу”. Практичні рекомендації отримали ліцеїсти від краєзнавця і науковця Євгена Анатолійовича. Їх зацікавила розповідь про пошукову роботу в архівах.

  Дні відкритих дверей для школярів відбулися у ЦДБ і ф.4. Шестикласникам СЗОШ № 12, а трішки пізніше і четверокласникам ЗОШ №4 було запропоновано бібліотечні уроки “У країні цікавих уроків”, на яких велася розмова про важливість любові до рідної мови і землі, де ми народилися. Юних читачів гостинно зустрічали головний бібліотекар А.Даценко та бібліотекар І категорії Л.Романович.

  Мовознавчим калейдоскопом, присвяченим українським прислів’ям та приказкам про навчання відкрився День відкритих дверей у бібліотеці №4, який підготувала С.Лінива для учнів 4-Б класу ЗОШ № 13. Його назва “Найдорожчий скарб” спонукала кожного задуматися над тим, як ми шануємо і вивчаємо материнську мову, над культурою спілкування в шкільному середовищі з однолітками.

  Тож, щасливої дороги у країну Знань, юні наші читайлики!

  Т.Біла, зав. відділу методичної та бібліографічної роботи.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше