• Читай з друзями книжки

Читай з друзями книжки Читай з друзями книжки Читай з друзями книжки

У наш час серйозну конкуренцію книжкам становлять комп’ютерні ігри, фільми. Вони звичайно дарують позитивні емоції. Читання ж приносить величезну користь, має низку незаперечних переваг. Читання збагачує словниковий запас дитини, розвиває грамотне мовлення й відчуття ритму, у доступній формі знайомить з навколишнім світом, минулим і теперішнім; розвиває кругозір, уяву і фантазію, залучає до вікової мудрості людської.

«Книжка – найбільш складне і велике чудо з усіх чудес, створене людством на шляху до щастя», – писав Максим Рильський.

8 серпня в бібліотеці-філії №3 на літню фішку «Читай з друзями книжки» зібралися читачі-діти різного віку.

Бібліотекар Юлія Сидоренко розповіла присутнім про те, як створювалась книжка раніше – переписувалась від руки і тому на виготовлення одного рукопису йшло 5-7 років. Писали загостреною паличкою на папірусі, бересті, пергаменті. Переписані книги, прикрашалися малюнками і зшивалися дерев’яними палітурками, обтягувалися шкірою, щоб довше зберігалися. Обкладинки прикрашалися коштовним камінням, золотом та срібними застібками.

А чи задумувався хтось, що кожної секунди у світі з’являються майже 45 книжок, з них 7-8 для дітей.

Юлія Петрівна ознайомила чомучок з життям і творчістю Роальда Дала, Редьярда Кіплінга, Роберта Стівенсона, Джерома Стронга, Джоан Ролінг.

Діти взяли участь у літературній вікторині та лінгвістичній хвилинці, під час яких дали відповіді на цікаві та жартівливі питання, відгадали загадки.

Малечі було добре працювати в команді друзів, всі вони добре спілкувалися між собою та знайшли нові захоплення і хобі.

Всевмійки намалювали малюнки до улюблених творів. Адже книги, прочитані в дитинстві, запам’ятовуються на все життя.

Людина, яка любить читати – щаслива людина. Довкола неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів.

Юлія Сидоренко.