• Купальський віночок заквітчає коси

  Купальський віночок заквітчає коси Купальський віночок заквітчає коси Купальський віночок заквітчає коси

  Для читачів бібліотеки-філії №8 стало доброю традицією відзначати свято Купала разом з працівниками книгозбірні. Тож 5 липня поціновувачі народних традицій зібрались на зеленій галявині перед бібліотекою, щоб взяти участь в майстер-класі: «Купальський віночок заквітчує коси».

  Участь у плетінні сакральних купальських вінків дає можливість зануритись в атмосферу свята, що сягає своїм корінням у глибину віків. Учасники дійства прослухали розповідь бібліотекаря Зої Чутковської про походження цього найдавнішого і найулюбленішого обрядового свята дохристиянських часів. Святкували його наші пращури-хлібороби в час літнього сонцестояння – це час найдовших днів і найкоротших ночей, коли життєві сили природи були особливо потужними. Це свято – свято поклоніння матінці Землі, має яскраву язичницьку забарвленість і являється культом рослинності.

  Вважалося, що зілля і трави, зібрані в ніч на Купала, мають особливі цілющі властивості, які слугуватимуть ліками протягом року.

  Учасників заходу вразила прадавня легенда про дивовижний цвіт папороті, який буцімто розцвітає в купальську ніч і дарує щастя тому, хто його знайде.

  Дізнавшись про магічно-обереговий вплив купальського вінка, який є обов’язковим символом свята, присутні з нетерпінням чекали початку майстер-класу.

  Далі розпочалося чарівне дійство вінкоплетіння. Плетіння віночка – це ціла наука, яка в українців передавалася з покоління в покоління. Кожна рослина у вінку має особливе значення: любисток дарує здоров’я та кохання, буркун- зілля – вірність, хміль –родючість, полин і «євшан-зілля» – оберігає від зурочень, мальва – дарує віру, ромашка – ніжність, деревій – нескореність, барвінок – життя та безсмертя людської душі й усього таких 12 диво – трав. Майстрині показали сплетені власноруч витвори. Заквітчані вінками дівчатка, неповторні своєю вродою, із задоволенням приєдналися до фото-сесії.

  Одним словом майстер-клас пройшов творчо та весело. Тож плекаймо все українське і вічне, що дійшло до нас з глибини століть, збережене пращурами з чого черпаємо силу, добро і красу, що допомагає усвідомити, ми – українці, велична давня нація, єдиний нескорений народ.

  Зоя Чутковська.
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше