• Українські мотиви грузинської душі Українські мотиви грузинської душі Українські мотиви грузинської душі Українські мотиви грузинської душі

  Щорічно Україна та український народ 26 травня вітає державу Грузію з Днем Незалежності.

  Це національне свято приурочене до дати проголошення в 1918 році незалежності Грузії першим демократичним урядом на чолі з Ное Жорданія. Перша Демократична Республіка проіснувала лише два з половиною роки, а відновила свою незалежність Грузія лише у 1991 році.

  Бібліотека-філія №8 має дружні стосунки з грузинською діаспорою Білої Церкви. 24 травня, напередодні Дня Незалежності Грузії, у книгозбірні  відбулася зустріч читачів з чарівною жінкою – поетесою грузинського походження, Беллою Кукуладзе.

  Пані Белла творить свої поезії трьома мовами: українською – оскільки з 1994 року проживає в Україні, рідною грузинською та російською, яку вивчала в школі Ланчхутського району Грузії.

  За фахом авторка дуже далека від поезії. В1994 році закінчила Грузинський політехнічний інститут та отримала професію інженера-технолога і економіста, тривалий час займалася бізнесом, хоча вірші розпочала писати ще зі школи.

  Перша збірка поезій «Танго весни», яка побачила світ у 2009 році, присвячена мамі. Друга книга – «Ностальгія», надрукована в 2015 році, сповнена патріотизму та закликає грузинський народ до пробудження, спонукає прямувати шляхом героїчних предків. Щемну назву має третя книга – «Сльозами промита журба», а ще готується до друку четверта книга – «Українські мотиви грузинської душі».

  Пані Белла звернулася до присутніх українською мовою, яку вона вивчає та постійно удосконалює. Читачі, затамувавши подих, слухали натхненні та ностальгічні вірші про любов до своєї батьківщини, до України, до Білої Церкви, про любов та сум за мамою. Поезії лунали трьома мовами. Завершилася зустріч піснями про Грузію та Україну у виконанні гості.
   
  Світлана Хмільова.


  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше