• Ой, яка ж ти гарна, сорочка вишивана

  Ой, яка ж ти гарна, сорочка вишивана Ой, яка ж ти гарна, сорочка вишивана Ой, яка ж ти гарна, сорочка вишивана Ой, яка ж ти гарна, сорочка вишивана

  Гарне свято – День вишиванки – українці відзначають у третій четвер травня. Цього дня Україна розквітає найрізноманітнішими кольорами й орнаментами національної вишивки, та й у різних країнах світу в цей день українці одягають вишиті сорочки, щоб продовжити традиції предків та відчути себе частиною рідної країни.

  Справжнє свято вишиванки «Ой, яка ж ти гарна, сорочка вишивана» влаштували працівники бібліотеки-філії №9 для своїх читачів – учнів 3-А класу СПМШ №16. Бібліотекар Жанна Харченко ознайомила дітей з історією української вишивки, різновидами орнаментів, пояснила, яке значення мають символічні візерунки і кольори, розповіла цікаві факти про вишиванку. Світлана Могорит підготувала для дітей презентацію-опитування «Опиши вишиванку «у двох словах» та отримала такі відповіді:

  - всі мої друзі її мають;

  - вона старовинна;

  - вона модна;

  - ніхто не має такої, як у мене;

  - вона практична;

  - всі дівчата її люблять;

  - вона для справжніх хлопців.

  Діти з цікавістю відгадували чайнворд із закодованими літерами, за допомогою яких отримали зашифроване слово – прадавній символ України. Із радістю дітвора взяла участь у народних іграх «Ой, на горі сидить зайчик», «У річку – гоп, на берег – гоп».

  Свято закінчилося веселою піснею «Українські вишиванки», яку співали усі гуртом, і фотосесією на згадку.

   

  Світлана Могорит.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше