• Зустріч з колегами


  Напівлегенда-напівбувальщина розповідає, що після вінчання Оноре де Бальзака з Евеліною Ганською біля стін костелу Святої Варвари відбулася одна цікава розмова. Старий бердичівський кравець поцікавився, де мсьє пошив свій сюртук. Почувши у відповідь, що мсьє Бальзак пошив сюртук у Парижі, й уточнивши, яка відстань розділяє два міста, старий кравець із подивом резюмував: «Подумати тільки, так далеко від Бердичева, а шиють дуже пристойно».
  В цій пам`ятці усного фольклору нічого дивного немає. У середині минулого століття Бердичів був великим містом, яке підтримувало економічні та культурні відносини не тільки з багатьма містами України та Росії, а й, як нині прийнято казати, далекого зарубіжжя.

  Довелося і нам відвідати це колоритне, цікаве місто. Ми – це працівники міської ЦБС. За ініціативи нашого директора Петра Івановича Красножона відбулася зустріч із колегами з Бердичева, які запросили нас на міський семінар бібліотечних працівників. У центральній бібліотеці нас гостинно зустріла директор Бердичівської ЦБС Лисюк Людмила Володимирівна, познайомила з колегами, які підготували змістовний і цікавий семінар на тему «Жіночі голоси в українській літературі».  Продовженням цієї теми став виступ вокального ансамблю «Калина», який плідно працює при Білоцерківській ЦБС вже 20 років. Колеги з Бердичева були вражені майстерністю виконання та  репертуаром самодіяльного ансамблю, після виступу «Калини» вони навіть не повірили, що учасниці – не професійні співачки, а бібліотекарі.

  Не менше задоволення отримали і ми від чудової екскурсії містом, яку підготували для нас колеги. Місто Бердичів славиться багатою спадщиною. Достатньо згадати монастир Кармелітів Босих та чудотворну ікону Матері Божої, яка знаходиться в Маріїнському костьолі,  костьол св. Варвари, який поступово відроджують місцеві римо-католики. Цікавим завершенням нашої екскурсії стало відвідування краєзнавчого музею міста Бердичів.

  Прощаючись із колегами, ми запросили їх відвідати Білу Церкву, яку любимо і якою пишаємося. Нашому місту з не менш славетною історією теж є чим вразити гостей.                                                                   

  Олена Корнієнко, зав. відділом ЦДБ.
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше