• Піднебесна, що вражає Піднебесна, що вражає Піднебесна, що вражає

  Китайське народне прислів’я каже, що шлях довжиною в тисячі миль починається з одного кроку. Побачити світ – мрія кожної людини, а подорожі відкривають нам нові горизонти. Для користувачів бібліотеки №8 однією із таких сходинок у пізнанні країни, яку ще називають Великим Східним Драконом, 25 квітня став День інформації «Китай – загадковий та непередбачуваний».
   
  З нагоди року Китаю в Україні бібліотекарі запросили всіх бажаючих ознайомитися з державою, яка має в історичному багажі скарби однієї з найпотужніших прадавніх цивілізацій. Щоб скласти в уяві образ країни, вибирали найцікавіше. До заходу була підготовлена книжкова виставка «Піднебесна, що вражає», на якій демонструвалися книги, періодичні видання, ілюстрації про культуру, традиції, звичаї східної країни, а елементи інсталяції додавали нотки екзотичності. 
   
  Літературна візитівка «Золоті сторінки китайської літератури» познайомила користувачів книгозбірні з творчістю відомого сучасного китайського письменника, лауреата багатьох літературних нагород, серед яких Нобелівська премія 2012 року, Мо Яня, в книгах якого крізь призму абсурду показані реалії сучасного світу.
   
  Про небачений на нашій планеті науково-технічний та економічний прорив, який ще називають «китайським дивом», мова йшла в прес-огляді «Китай на шпальтах періодики», адже сьогодні ця східно-азіатська країна є безумовним лідером світових економічних звитяг. Присутні з цікавістю прослухали інформацію про те, що китайське місто Цзіньжоу є побратимом Білої Церкви, а також обговорили і поділилися враженнями з цього приводу.
   
  Побувати в дивовижному Китаї, який є скарбницею історичних пам’яток – мрія, для багатьох майже нездійсненна. Але немає нічого неможливого у вік сучасних е-технологій, тому читачі бібліотеки на якийсь час стали мандрівниками і здійснили заочну відеоподорож «Дивовижна країна – Китай».
   
  Справжнім сюрпризом став сеанс аромотерапії. Під звуки мелодійної китайської музики аромат бадьяну із зеленим чаєм не тільки наповнював кожен куточок, а й заспокоював та піднімав настрій. А розповідь про маловідоме в Україні витончене східне мистецтво – Сян Дао (культура використання ароматів) створювала атмосферу гармонії.
   
  День інформації справив незабутнє враження на усіх відвідувачів книгозбірні та подарував безліч цікавої інформації про країну, в якій хмарочоси сусідять з імператорськими палацами, стародавні монастирі оточені університетами, а фен-шуй дивним чином поєднується з ультрасучасними технологіями. Неспроста ще одна китайська мудрість стверджує: «Ніхто не повертається з подорожей таким, яким він був раніше».

  Наталя Семененко.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше