• Великодні секрети наших пращурів

  Великодні секрети наших пращурів Великодні секрети наших пращурів Великодні секрети наших пращурів Великодні секрети наших пращурів

  28 квітня в кожну оселю християн-українців увійде величне свято Великодня.

  «Іще з старих прадавніх літ святкує радо увесь світ» – такими словами розпочали літературно-музичну композицію присвячену Великоднім святам читачі – учні 3-В класу БЗШ № 4.

  Бібліотекар Ірина Вернидуб розповіла третьокласникам про звичаї та традиції, які є саме в українського народу, про те, що з давніх-давен усі сходились у батьківську хату, щоб прославити Христове Воскресіння. З цікавістю діти слухали народну легенду чому Великдень називають великим днем, дізналися звідки прийшов звичай випікати солодкий обрядовий хліб – паску, красити крашанки та про те, що яйця для наших пращурів символізували життя.

  Для багатьох стало відкриттям, що на весь світ славляться писанки з прикарпатського містечка Космач, яким поставлено пам’ятник у Канаді, а в українському місті Коломия відкрито музей писанки. Читайлики із задоволенням подивилися відео про музей, відгадували загадки про Великодні атрибути, відповідали на запитання вікторини.

  А на завершення бібліотекарі навчили маленьких українців грати у традиційні «дівчачі» та «хлопчачі» ігри, якими розважалася в давні часи молодь під час Великодніх свят.

   

  Інна Кабула.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше