• Одна земля – одна надія

  Ми всі з вами переживали і політичні, і економічні кризи. Та з них, хоч і з напругою, все-таки наша держава виходила. А от з найстрашнішої, найтривалішої – вийти ніяк не може. Ця криза – екологічна. На жаль, для багатьох лідерів нашої держави, вирішення екологічних проблем є лише "красивим слівцем". А для збереження нашої красуні Землі потрібно багато працювати, роз`яснювати, йти до людей.


  Бібліотеки екологічну культуру до своїх користувачів несуть через книгу, використовуючи весь арсенал методів її популяризації, виховують екологічно грамотного користувача. З 2008 року бібліотека-філіал №10 працює над виконанням програми “Природа – наш дім”, тому, майже, кожен місяць у нас проходять просвітницькі заходи, які сприяють екологічному вихованню читачів різних цільових груп. Серед них – Дні екології, Дні Землі, зустрічі, вечори, конкурси, заочні мандрівки, години цікавих повідомлень...

  Екологічна культура людини найкраще формується на прикладі даних рідного краю. Який би масовий захід ми не проводили, обов`язково включаємо місцевий матеріал. Прикладом цього є нещодавно проведений День Землі “Земля – життя колиска, одвічний людський дім”.  
  День Землі – комплексний захід. Він включав у себе декілька різних як за формою, так і за віковим спрямуванням заходів.

  Розпочався День з відкриття виставки “Одна Земля — одна надія”, яка включала в себе 5 розділів:
  –     Яка краса навколо нас;
  –     Гармонія чи катастрофа;
  –     Біла Церква - наша гордість;
  –     Пейзаж з поглядом у майбутнє;
  –    Біла Церква - наш біль,
  і була оформлена на контрасті від красивого, зеленого до задимлених труб, сміттєзвалищ і т.д.  Використані були і природні матеріали.

  З інформацією "Знайомтесь: заповідні місця Білоцерківщини" виступила Драган Ніна Вікторівна, науковий співробітник дендропарку "Олександрія" АН України, кандидат біологічних наук.
  Кропивницька Інна Василівна, заступник голови Всеукраїнського товариства охорони природи в м. Біла Церква розповіла нашим користувачам про “Джерела небезпеки району”.

  Протягом дня користувачі могли прослухати бібліографічний огляд літератури "Все по екології і про екологію", а юні читачі були дуже зацікавлені виставкою-вікториною "Чи знаєте ви птахів?"  
  Для учнівської молоді було організовано інтелектуальне турне “Земля навколо нас”, де вони відповідали на найрізноманітніші запитання природничих наук, історії країн, їх екологічного становища.

  Літературно-екологічний лабіринт “Земна нев`януча краса” об`єднав екологію, природу і поезію:
  –    Краса рідного краю, оспівана у поетичних творах українських поетів-класиків Т.Шевченка, П.Грабовського, І.Франка, Лесі Українки...;
  –    Образ дерева в українській поезії;
  –    Пейзажна лірика поетів-краян;
  –    Природу треба берегти, вона – у небезпеці.

  Всі бажаючи мали змогу переглянути відеофільм про дендропарк “Олександрія” – зелену перлину нашого міста.
  Переможці вікторини та інтелектуального турне отримали призи. Всі користувачі, які взяли участь у проведенні Дня Землі були одностайні – Земля у небезпеці, природу потрібно берегти. Хай вона нам, людям, щастя приносить.

  Ганна Нагорна, завідувачка ф. № 10.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше