• Сила держави – у силі її лідера

    Сила держави – у силі її лідера Сила держави – у силі її лідера

    З нагоди 380-річчя від дня народження гетьмана Івана Мазепи працівники центральної бібліотеки для дітей підготували для семикласників БЗШ №4 історичний портрет «Сила держави – у силі її лідера».

    Методист Тамара Шпак розповіла дітям про життєвих шлях, непересічні людські якості Великого Українця, висвітливши образ найзнаменитішого та найскладнішого суспільно-політичного діяча України. Іван Мазепа мав блискучу освіту, володів вісьмома мовами, був знавцем людської психології.

    Учасники заходу познайомилися з Іваном Мазепою як з автором філософських дум і пісень, більше дізнались про гетьмана як адміністратора, господарника, полководця, щедрого мецената, покровителя Православної Церкви.

    Читачів зацікавила інформація про боротьбу Мазепи за Незалежність, його прагнення здобути волю і утвердити українську державу. Гетьманування Івана Мазепи увійшло в історію як період інтенсивного будівництва в Україні, центром якого стала Києво-Могилянська Академія, що була справжнім модерновим університетом.

    Доповнили історичний портрет гетьмана поетичні рядки Володимира Сосюри з поеми «Мазепа».

    Із розповіді Тамари Шпак підлітки також дізналися, що гетьман був великим книголюбом, захоплювався поезією і писав чудові вірші.

    Школярі познайомилися з книжковими виданнями, які розповідають про життя та діяльність Івана Мазепи та відкривають маловідомі факти з його життя.

     

    Світлана Шалагіна.    Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше