• Веселі проводи зими

Веселі проводи зими Веселі проводи зими Веселі проводи зими Веселі проводи зими Веселі проводи зими

Масниця – одне з найулюбленіших народних свят. Працівники міської бібліотечної системи взяли участь у святі Масниці, яке відбулося в парку культури і відпочинку ім. Т.Шевченка. Бібліотекарі оформили народознавчу світлицю, де були представлені роботи читачів книгозбірень міста: ляльки-мотанки, вишиті картини, петриківський розпис, вироби з берести, дитячі малюнки та поробки тощо. Увазі присутніх була запропонована книжкова виставка «Через гору, через ліс березень весну привіз».

Гості свята із задоволенням взяли участь вікторинах, іграх, ворожінні на млинцях, залюбки відгадували загадки, отримуючи у подарунок солодощі, паперові сонечка та долоньки дружби.

Викладач студії «Берестяночка» Валентина Коробко провела майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок, а вихованці гуртка «Чарівний пензлик» Юлія Бойко та Катерина Лукіянец під керівництвом Людмили Красніцької-Луцик знайомили усіх бажаючих із секретами петриківського розпису. Красиві, різнобарвні обереги, виготовлені маленькими дитячими руками, стануть окрасою кожної оселі.

Родзинкою свята стала казкова вікторина для дорослих, а дітлахи вправно складали пазли за мотивами українських народних казок. Не абияке захоплення викликала інсценівка казки «Колобок» та літературні канапки.

Святкове дійство вдалося – задоволені були всі – і дорослі, і діти!

Олена Дученко.