• Не маємо права забути

Не маємо права забути Не маємо права забути Не маємо права забути Не маємо права забути

«Славних хлопців – добровольців загинуло триста,

Бо така вже їхня доля – коротка, терниста.

Ой ви, Крути, ой ви, Крути, – біль мого народу…

Віддали життя герої за нашу свободу»..

З цих слів «Балади про Крути» М. Бакая розпочався в бібліотеці-філіалі №10 хроноскоп «Крути: вчора – вони, сьогодні – ми», гостем якого був кандидат історичних наук, доцент БНАУ Карпусь Д. О. Змістовна розмова з читачами бібліотеки – десятикласниками БЗШ №5 (кл. керівник Гуманюк Н.В.) про ті далекі буремні роки ще раз підтвердила як тяжко давалась Україні незалежність.

Розповідь шанованого історика, документальні кадри, план-схема бою під Крутами, розкрили весь трагізм битви, зрадництва, недовіри, які стали головною причиною того, що «Постріляні, порубані – але незборимі. Зосталися тут лежати сини України». А вони ж були фактично ровесниками десятикласників!

Прослухавши вірш Л.Гажали «Героям Крут», юні слухачі вшанували пам’ять героїв-крутян хвилиною мовчання.

В лютому на великі екрани виходить фільм «Крути. 1918» і пан Дмитро, показавши трейлер до нього, запросив всіх присутніх переглянути кінострічку.

На жаль, сьогодні знову під загрозою наша незалежність. За Україну, як і 100 років тому, ллється «кров юнача цілою рікою».

Ми повинні знати і пам’ятати. Не дамо повторитись страшній історії, адже «вчора – вони, сьогодні – ми».

Ганна Нагорна.