• Арт-терапія: лікування мистецтвом

  Арт-терапія: лікування мистецтвом Арт-терапія: лікування мистецтвом Арт-терапія: лікування мистецтвом

  Мистецтво – невидимий місток, що поєднує два протилежні світи: світ фантазії та реальності. Часто таємні бажання, підсвідомі почуття та емоції легше викласти у творчості, ніж виразити у словесній формі. Тому останнім часом великої популярності набуває метод лікування за допомогою художньої творчості, або арт-терапія. Головне завдання арт-терапії – дати вихід накопиченим негативним емоціям та стресам, позбутися страхів і поліпшити своє психічне і фізичне здоров’я.

  Саме таке чергове арт-терапевтичне заняття, яке провела фахівець з арт-коучингу Світлана Невінчана, відбулося в комфортній і затишній атмосфері бібліотеки-філіалу №9.

  Цього разу учасники зібралися, щоб обговорити дієві шляхи для здійснення мети. Кожен у своїх малюнках висвітлював бажане майбутнє. «Малювання, – підкреслила пані Світлана, – одна з основних технік арт-терапії. Малювати можна чим завгодно, але слід пам’ятати, що нервовій людині краще використовувати крейду, тому що акварель, яка розтікається, може спровокувати тривогу. Крейду легше контролювати, і людина переносить це відчуття на життя. А якщо людина закомплексована, то краще малювати аквареллю – це допоможе їй відчути себе розкутою».

  Крім малювання, учасники арт-терапії вирізали, креслили, писали, аналізували.

  Не маючи протипоказань та допомагаючи дізнатись більше як про самих себе, так і про оточуючих, арт-терапія може бути використана не лише у психотерапії, педагогіці та соціальній роботі, а й у бібліотерапії.

   

  Тетяна Сулейманова.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше