• Всесвітньо відомі земляки

Всесвітньо відомі земляки Всесвітньо відомі земляки Всесвітньо відомі земляки

Київщина дала світу немало визначних діячів у галузях освіти, медицини, літератури, історії, науки і техніки. Саме люди – її гордість і справжнє багатство.

Видатним особистостям, історичним постатям, яскравим сучасникам, які творили та творять історію України, прославляючи її, працівники ЦДБ присвятили День краєзнавства «Всесвітньо відомі земляки», який відбувся 23 січня.

Увазі користувачів була запропонована презентація «Плеяда відомих киян». Протягом дня читачі різних вікових категорій, переглядаючи відеосюжет, ближче знайомилися з найбільш відомими людьми, які народились в Києві, жили та працювали тут на благо своєї малої батьківщини, звеличуючи її власними вчинками або творіннями: Олександром Вертинським (1889-1957) – артистом, кіноактором, композитором, поетом і співаком, кумиром естради першої половини XX століття; Артемієм Веделем (1767-1808) – композитором, диригентом, скрипалем, автором багатоголосної церковної музики; Ігорем Сікорським (1889-1972) – інженером, авіаконструктором, вченим, винахідником, філософом; Михайлом Булгаковим (1891-1940) – видатним письменником, драматургом; Павлом Альошиним (1881-1961) – архітектором та педагогом, автором понад десяти справжніх шедеврів зодчества.

На абонементі відділу обслуговування учнів 5-9 класів експонувалася виставка-портрет «Відомі обличчя Київщини», біля якої працівники книгозбірні провели бесіду-ілюстрацію «Всесвітньо відомі земляки». Із розповіді бібліотекарів відвідувачі книгозбірні дізналися багато цікавих фактів з життя видатних людей рідного краю, які були змушені поїхати за його межі й осяяти своїм генієм чужі землі: Голда Меїр (1898-1978) – політична й державна діячка, одна із засновників держави Ізраїль; Володимир Горовиць (1903-1989) – один з найбільш талановитих музикантів своєї епохи; Серж Лифар (1904-1986) – балетмейстер та хореограф, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя, засновник Паризького університету хореографії; Ян Кум (1976) – розробник WhatsApp; Єгор Анчишкін – засновник компанії з розпізнавання облич Viewdle, Zakaz.ua.

Не пройшли повз увагу відвідувачів і ті особистості, які творили та творять на рідній землі і їхні імена не менш гучно звучать світом: Павло Чубинський, Григорій Косинка, Микола Лисенко, Іван Козловський, Катерина Білокур, Марія Примаченко, Ліна Костенко, Павло Попович.

Зацікавила відвідувачів і поетична сторінка «Перлини Ліни Костенко», яку презентували читачі ЦДБ – учні 9-А класу БЗШ №4: Даяна Дорошенко, Аріна Захарчук, Маргарита Байларова та Каріна Вдовиченко.

Світлана Шалагіна.