• Соборність душ єднає Україну

  Соборність душ єднає Україну Соборність душ єднає Україну Соборність душ єднає Україну

  Незчисленні покоління українців – через віки – мріяли про свою незалежну соборну державу, про те, щоб усі етнічні землі, в різні часи поділені між різними імперіями, нарешті з’єднались в єдине ціле. Такий історичний момент настав наприкінці другого десятиліття ХХ століття під час революції і громадянської війни на вітчизняних теренах, коли Україна відчайдушно боролася за свою свободу.

  22 січня 1919 року було проголошено Акт Злуки. Ним стверджувалося об’єднання двох держав, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперії – Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну Українську державу.

  Нині 22 січня пам’ять про вікопомний день року 1919-го День Соборності України відзначають як державне свято.

  З нагоди 100-річчя Акта Злуки фахівці книгозбірні №3 для юної громади учнів БНВО «ЗОШ№15-ДЮСОК» підготували інформаційну годину «Соборність душ єднає Україну». У читальній залі для широкого загалу користувачів бібліотекарі представили виставку-огляд «Соборність України – єдність нації» та стендову презентацію періодичних видань «Соборність душ єднає Україну» (в рамках програми «Нове й передове з газет та журналів»).

  Школярі переглянули документальний фільм «Акт Злуки: відтворення історичної правди». Усі присутні на заході утворили символічний «живий ланцюг», який нагадав, що наша сила в єдності.

  Боротьба за Соборність триває і нині, коли російський агресор знову посягнув на українські землі. Єднаймося! Бо ми українці!

   

  Ксенія Гнуда.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше