• Соборна й неподільна

Соборна й неподільна Соборна й неподільна Соборна й неподільна

21 січня в центральній бібліотеці для дітей відбувся захід до 100-річчя проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки – історико-літературна година «Соборна й неподільна». Бібліотекар Антоніна Даценко розповіла присутнім про історичний шлях українського народу до незалежної соборної держави. З її розповіді учні дізналися про один з найголовніших каменів в фундаменті нашої Незалежності – проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року. Співведучі Анастасія Ходисько та Єлизавета Вакуленко, учениці 9-Г класу БЗШ № 11 виступили в образах Західної та Східної України, розповідаючи своїм одноліткам про поняття «соборності» та її значення для України. Присутніх зацікавила літературна композиція «Моя соборна Україна знов зустрічає новий день». У виконанні Анастасії Савчук, Михайла Калинича та Анастасії Гобан прозвучали вірші сучасних поетів: «Дзвони в Україні» Володимира Переяславця, «Двадцять друге січня» Лесі Храпливої-Щур, «День Соборності – свято величне» Ігоря Козака, «Укотре з’єднаємо руки в ланцюг. Може він хоч тепер не порветься!» Сашка Ірванця. Учасникам заходу був запропонований відеофільм «Злука. День Соборності України» (з циклу Перемоги України). Також присутні мали змогу познайомитися з книжково-ілюстративною виставкою «Сила єднання». Захід допоміг дев’ятикласникам не лише краще пізнати історію нашої держави, а й сприяв піднесенню їхньої національної свідомості. Світлана Шалагіна.