• Французьке Різдво по-бібліотечному

  Французьке Різдво по-бібліотечному Французьке Різдво по-бібліотечному Французьке Різдво по-бібліотечному Французьке Різдво по-бібліотечному


  Які перші асоціації виникають у вас при думці про Францію? Звичайно, це – Париж, Ейфелева вежа, Лувр, Собор Паризької Богоматері, Бастилія, Коко Шанель, Олександр Дюма…

  Вересень 2018р. – серпень 2019р. – Рік французької мови в Україні. Його мета – популяризація французької мови за допомогою різноманітних заходів, що будуть здійснюватися на всій території України в галузях культури, освіти, економіки та спорту.

  З цієї нагоди 20 грудня у книгозбірні №3 для учнів 9-х класів відбулося розважально-дозвіллєве дійство «Французьке Різдво по-бібліотечному». Фахівці розповіли школярам про саме головне й очікуване свято Франції – Різдво. Якщо відвідати країну в цей час, то можна зануритися в гостинну атмосферу веселощів. Усі вулиці грають новими фарбами, всюди виблискують різнокольорові ліхтарики, сніжинки. А ялинки стоять скрізь, де тільки можна: у квартирах, магазинах, на вулицях і, навіть, у під’їздах. Так красиво і яскраво виглядає Різдво у Франції.

  Присутні на заході були в чудовому настрої. Адже свято наближається!

  Скільки пристрасті та азарту продемонстрували юні гравці при відгадуванні слів французькою мовою на зимову тему! Окремим сюрпризом стало поздоровлення вчителя Тамари Юхимець.

  Різдвяну вечерю, що називають Ревейон, французи відзначають, як і ми, українці, у сімейному колі. Стандартне Різдвяне меню складається з 7 пісних страв, з обов’язковими каштанами, сухофруктами, горішками. Ще у французів є незвичайна традиція, яка полягає у підготовці Різдвяного поліна, яке обов’язково обносять навколо столу, виголошуючи спеціальний текст. Потім його кидають у піч і воно горить до півночі. Сучасні французи в якості альтернативи придумали торт-поліно, який не носять навколо столу, а відразу з’їдають. Його назва – Буш де Ноель. Таке поліно було і нас на святі.

  Усі ми любимо Різдво, бо воно наче чарівна казка, заворожує своїм дійством і традиціями.

  У книгозбірні закрутилася карусель Різдвяних розваг: вітальні вірші, пісні, ігри, фотосесія біля ялинки.

  Лаконічним, виразним, яскравим а, головне, вчасним видалося свято.

   

  Ксенія Гнуда.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше