• Тараса думки будуть жити віки

  9 березня 2010 року виповнилося 196 років з дня народження Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. Цей поет став знаковою фігурою у формуванні національної самосвідомості серед української інтелігенції, і його вплив на національну культуру залишається значним і сьогодні.
  Тарас Шевченко відомий не лише як поет, але й як художник. За межами України його знають все ж як поета і письменника! Писав він не лише українською мовою, але і російською. Та у всіх творах залишалися неповторний колорит і переживання за долю неньки-України.  Справжнім пам`ятником літератури стала його поетична збірка «Кобзар». У порівняно невеликій книзі зібрано життя України XIX століття. Тут і кріпацтво, і солдатчина, і спогади про козацьку вольність, і український селянський побут з його цінностями. Тут і релігійні, і політичні, і етнічні, й історичні, і навіть любовні мотиви. Взагалі, поезія Шевченка наскрізь просочена народністю. Його вірші також відрізняються простотою і задушевністю.

  Перший друкований "Кобзар" Тараса Шевченка, виданий в 1840 році, зберігається нині в бібліотеці Луганського національного університету. У цьому році виповнилося 170 років з дня виходу першого друкованого „Кобзаря”.
  Тож цього року до традиційних Шевченківських днів додався ще й ювілей „Кобзаря”.
  Багато років поспіль у Білоцерківській центральній бібліотеці для дітей традиційно відбувається конкурс читців творів Кобзаря „Тараса думки будуть жити віки”.

  Цього року у конкурсі взяло участь 65 учасників – учнів 1-9 класів міста.
  Свято розпочалося з літературної композиції „Шевченкове слово в віках не старіє”. А потому розпочався і сам конкурс. Оцінювало майстерність юних читців компетентне журі:
  Голова журі - Галина Гай, член Національної Спілки письменників України, редактор видавництва „Буква”;
  Людмила Швень, методист шкільних бібліотек;
  Валентина Шлапацька, завідувачка філіалу-бібліотеки № І;
  Олена Бульда, головний методист методично-бібліографічного відділу міської ЦБС;
  Олена Іванова, голова організації „Грін Крос Україна” - „Клуб матері і дитини” міста Біла Церква.
  Нелегко було поважному журі оцінювати юних читців. По-перше, вражала кількість охочих взяти участь у конкурсі - 65! По-друге, дуже різноманітною була й програма виступів. А по-третє, майстерність юних читців була значно вищою, у порівнянні з минулими роками.

  Впродовж свята, окрім віршів Шевченка, звучали й музичні твори, виконувалися пісні, розігрувалися театральні сценки. Діти грали на бандурі, на гітарах, на піаніно та баянах. Цікаво, що на міське свято завітали ще й гості з села Сорокотяги, котрі подарували присутнім музичні твори у виконанні юних митців.
  Напередодні конкурсу у читальній залі бібліотеки були оформлені: книжково-ілюстративна виставка „Тараса думки будуть жити віки" та виставка дитячих робіт „У вінок Кобзаря ми вплітаємо майбутнє". На оглядини були запропоновані дитячі роботи міського етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості, організаторами якого є Міністерство культури і туризму України, Національна бібліотека України для дітей, Обласна бібліотека для дітей та Білоцерківська міська централізована бібліотечна система. Конкурс проводився у чотирьох номінаціях: кращий малюнок до творів Кобзаря, краща вишивка, краще поетичне слово про Кобзаря та кращий прозовий твір на тему “Кобзар у моєму житті та у житті моєї родини”.
  Журі належало оцінити й ці роботи. А п`ять призових робіт будуть представляти Білу Церкву у Київській обласній бібліотеці для дітей. 
   
  Після закінчення конкурсу, журі оголосило результати.
  Серед учнів 1-4 класів: ІІІ місце – Назар Григор`єв; ІІ місце – Сашко Папка; I місце –  Настя Василюк
  Серед учнів 5-6 класів: ІІІ місце – Катя Бондар; II місце – Аліна Теплюк; I місце – Ліза Романюк
  Серед учнів 7-9 класів: III місце - Владислав Світайло; II місце – Наталія Полтавець; І місце - Єгор Щербаков.
   Особливий приз від міського голови отримала Наталія Шкурат – за оригінальну презентацію.
  Були відзначені і наймолодші учасники конкурсу: Христинка Діхтяренко (6 років) та Іван Панченко.
  Призи за інсценуації отримали учні ЗОШ № 22 та ЗОШ № 18.

  Лауреатами творчого конкурсу „Кобзар у моєму житті та у житті моєї родини" стали: Світлана Голоско, Марина Бабіч, Ксеня Піскунова, Віта Верещук, Дарина Сорока, Аліна Тищенко, Катя Пінчук та Крістіна Пересунько.
  Особливий приз симпатії журі отримала Юля Москаленко. Юних художників відзначили призами від видавництва „Буква”.
  Переможці, призери та лауреати конкурсів отримали дипломи та подарунки, котрі їм вручила завідувачка відділом центральної бібліотеки для дітей Олена Корнієнко.

  А призи цього року були надані партнерами конкурсу – благодійною організацією „Грін Крос Україна" – „Клуб матері і дитини” у м. Біла Церква (голова О.Г.Іванова), благодійною організацією „Президентський фонд Леоніда Кучми „Україна”, дирекцією міської центральної бібліотечної системи та міським головою Білої Церкви.

  Віталіна Добрянська.


  Гриф. – 2010. – 17 берез. – С.11.
  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше