• Апостол духу і правди

Апостол духу і правди Апостол духу і правди Апостол духу і правди Апостол духу і правди Апостол духу і правди

Вшановуючи пам’ять великого українського письменника, поета, публіциста, ученого, громадського та політичного діяча Івана Яковича Франка, Білоцерківська міська ЦБС щорічно проводить конкурс читців поезій Великого Каменяра.

Конкурс проводиться спільно з міськрайонним об’єднанням ВУТ "Просвіта” ім. Т.Г. Шевченка при підтримці мецената − міської організації Радикальної партії, одним із засновників якої у 1890 році був Франко.

Цьогоріч у конкурсі "Великий Каменяр” взяли участь тридцять чотири читачі бібліотек міста − учні 9-11 класів та студенти, які натхненно читали безсмертні вірші видатного поета.

Компетентне журі на чолі з головою міськрайонного об’єднання ВУТ "Просвіта”, журналістом, видавцем і волонтером Костянтином Климчуком володарем Гран-прі одноголосно визнало одинадцятикласницю БСШ №9 Вікторію Люльку, яка блискуче виконала літературно-музичну композицію на вірш "Човен”, зачарувавши присутніх прекрасним декламуванням і співом.

Учні БЗШ №17: Віра Ільченко, Анастасія Чернух, Дарина Войдевич, Каріна Бобришева та Ілля Ткаченко вибороли І місце, неперевершено інсценувавши уривок з п’єси "Украдене щастя”.

І місце завоювала також і учениця гімназії №2 Валерія Пенязькова, виконавши композицію за твором "Привіт тобі, мій друже, вірний гаю”.

ІІ місце розділили Анна Агалієва (Білоцерківський колегіум) і Ольга Сова (БЗШ №18).

ІІІ місце журі присудило Марії Малютіній (БЗШ № 21), Анастасії Сокол (БНВО "Гімназія №1”) і Дар’ї Семеновій (БСШ №1).

Кращим серед студентів визнано Артема Скляра, вихованця ДНЗ БПТУ ім. Поповича. За словами журі Артем став "відкриттям конкурсу”.

ІІ місце дісталося студентці Коледжу фінансів, обліку і аудиту Віолетті Ляхевич, ІІІ місце − студенткам Гуманітарно-педагогічного коледжу Анастасії Ходаківській і Анастасії Ляшенко.

Всі переможці отримали Дипломи і подарунки від спонсорів: депутата міської ради Ігоря Вікторовича Гейла, міськрайонного об’єднання ВУТ "Просвіта” і міської ЦБС.

Дитячі вірші поета гарно і дзвінко прочитали учні молодших класів: Катя Сергієнко (БНВО "Гімназія №1), Владислав Мельниченко (БСШ №1) і Софія Тарасенко (БЗШ с. Шкарівка).

Конкурс перетворився на свято високої поезії великого письменника, генія української нації Івана Яковича Франка.

Людмила Чупак.