• Запалимо свічку скорботи

Запалимо свічку скорботи Запалимо свічку скорботи Запалимо свічку скорботи

В історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок – Голодомор.

Працівники центральної бібліотеки для дітей провели годину-реквієм «Запалимо свічку скорботи». Про найтрагічніші події України читачам – учням 9-Г класу БЗШ № 11 (класний керівник Л. Лещенко) розповіла бібліотекар Антоніна Даценко. Дев’ятикласники дізнались, що мільйони українських селян, загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітарним режимом у 1932-1933 роках, про те, що багато українських сіл і хуторів щезли з лиця землі після найбільшої трагедії XXстоліття.

Олена Зайва, Анастасія Савчук, Валерія Піскун та Єлизавета Вакуленко декламували вірші, присвячені тим подіям.

Пані Антоніна ознайомила учнів з виданнями, представленими на книжковій виставці-інсталяції «Сльози і пам’яті печаль», звернувши увагу на книги письменників-краян Андрія Гудими «Кара без вини» та Володимира Іванціва «Голодомор у Білій Церкві». Антоніна Борисівна наголосила, що матеріал до збірки В.Іванціва збирали бібліотекарі, педагоги, студенти та учні.

Присутні вшанували пам’ять померлих під час Голодомору в Україні хвилиною мовчання та запалили свічки скорботи.

Інна Кабула.