• До мови доторкнімось серцем

  До мови доторкнімось серцем До мови доторкнімось серцем До мови доторкнімось серцем До мови доторкнімось серцем До мови доторкнімось серцем

  Велику допомогу у формуванні інформаційної бібліографічної культури користувачів надають бібліографічні посібники та прикнижкова бібліографія.

  З метою допомогти орієнтуватися в строкатому книжковому світі, сприяти навчанню, самовихованню, самоосвіті, формуванню читацької культури та розвитку творчого потенціалу особистості 9 листопада у філії №3 був проведений День бібліографії «До мови доторкнімось серцем» (до Дня української писемності та мови). Захід включав у себе: виставку-передзвін «Мово моя материнська, квітни в душі й на вустах», створену за бібліографічними покажчиками про письменників рідного краю; виставку-факт «Тобі розкаже про книгу анотація», коментований огляд якої зробили для учнів 5-х класів БНВО «ЗОШ№15-ДЮСОК» працівники бібліотеки. Школярі активно реагували на так потрібну для них інформацію. Особливо зацікавила дітей анотація патріарха Філарета на книгу Лариси Ніцой «Зомба». Ця книжечка про милосердя. Воно також буває різним.

  Для учнівської молоді ДНЗ «Білоцерківське професійно-технічне училище ім. П.Р. Поповича» провідний бібліотекар Наталія Добровольська підготувала і провела бібліографічно-мовну розвідку «Мудрі та вічні джерела». Цікаво й пізнавально пройшов захід. Адже словники заслужено називають супутниками цивілізації. Вони допомагають не тільки правильно писати слова, визначати їхнє значення, пояснювати походження, а й розширюють кругозір.

  Бібліографічні заморочки «Тобі допоможуть…» допомогла розв’язати п’ятикласникам БНВО «ЗОШ №15-ДЮСОК» провідний бібліотекар Тетяна Драбинко. Фахівець доступно розповіла дітям про каталоги.

  Бібліотекар Юлія Сидоренко для учнів 3-х класів БНВО «ЗОШ №15-ДЮСОК» провела мовознавчо-бібліографічний калейдоскоп «Я вивчаю рідну мову, бо вона життя основа». Школярі стали учасниками мовознавчої гри «Де сховалися слова» та «Що тут не так». Діти проявили не аби яку активність! Тому і відповіді на всі карколомні питання були вірними.

  Для учнів 2-х класів та вихованців ДНЗ №29 «Барвінок» працівники книгозбірні показали театралізовану забаву «Як Бібліотекар з Бібліографією Нечитайлика рятували».

  На гостину завітали і десятикласники з вчителем української мови та літератури Ольгою Яременко. Для них бібліотекарі підготували бібліографічні витівки «Незвичайні історії про звичайні книги». Юним громадянам фахівці книгозбірні розповіли історії написання книг «Захар Беркут» І.Франка, «Місто» В.Підмогильного, «Чорна рада» П.Куліша, «Людина» О.Кобилянської, «Князь Єремія Вишневецький» І.Нечуя-Левицького, «Талант» С.Васильченка, «Земля» О.Кобилянської. Старшокласникам була представлена книга Ірини Фаріон «Мовна норма: пошук істин». Праця створена на основі публічного мовлення українських чиновників та депутатів.

  День бібліографії у книгозбірні №3 завжди справжнє свято знань, умінь та ерудиції!

  Ксенія Гнуда.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше