• Професійні діалоги

Професійні діалоги Професійні діалоги Професійні діалоги

6 листопада у міській ЦБС відбувся семінар бібліотечних працівників «Впровадження нових форм і методів популяризація книги та читання з використанням інформаційно-комунікаційних технологій».

З доповіддю «Робота бібліотек в сучасних реаліях» виступила директор ЦБС Раїса Григоренко.

Завідувачка відділом комплектування та обробки літератури Тетяна Ніконенко проаналізувала стан впровадження УДК в роботу книгозбірень міста.

Методичні поради «Нові бібліотечні послуги» учасникам семінару надала головний методист відділу методичної та бібліографічної роботи Олена Бульда.

Завідувачка відділом центральної бібліотеки для дітей Інна Кабула та завідувачка філією №10 Ганна Нагорна поділилися досвідом із впровадження нових форм роботи та бібліотечних послуг у роботу бібліотек, розповівши, зокрема, про проведення квестів та фотокросів. Дуже цікавою була розповідь провідного бібліотекаря Ольги Соломаніної про роботу бібліотечного кінозалу центральної бібліотеки.

Завідувачка методичним відділом Олена Дученко підготувала та провела консультацію «Соціальні мережі як засіб реклами бібліотечної діяльності».

Під час творчої лабораторії Олександра Нагорна розповіла присутнім про корисні інструменти та сервіси на допомогу бібліотекарям.

Найприємнішим моментом семінару стало нагородження переможців бібліотечних конкурсів, проведених у 2018 році.

У конкурсі на кращий бібліотечний плакат, що мав за мету популяризацію читання і творчості українських письменників і рекламу бібліотечних послуг, за рішенням журі, серед плакатів-мотиваторів були відзначені роботи колективів: центральної бібліотеки для дітей, бібліотекаря філії №3 Тетяни Драбинко, колективу філії №10.

В номінації «Інфографіка» не було представлено жодного плаката.

Як інформаційний, відзначено плакат, розроблений бібліотекарями філії №5.

Серед рекламних плакатів кращими визнано роботи колективів філії №1, №2, №6.

У номінації «Афіша» відзначені роботи філій №4 та №9.

Основними критеріями при визначенні фоторобіт-переможців, представлених на конкурс на найкреативніше фото бібліотекаря «У фокусі – бібліотекар», були:

·відповідність темі та номінації фотоконкурсу,

·оригінальність ідеї,

·креативність,

·рівень художнього виконання,

·якісне технічне вирішення.

У номінації «Бестселер-selfi» кращою визнана робота «Пів`яблука» (ф.9).

У номінації «Фото із зіркою»: фото «Вони земні, хоч і зірки» (ф.3).

У номінації «Читацький бум»: «Добра рибка – смачна юшка» (ф.4).

У номінації «Бібліотекар – ne-format»: «Стіна не паркан та і я не Том Сойєр» (ф.10).

У номінації «Бібліодесант»: «Знайди бібліотекаря» (ф.1).

У номінації «Вільна тема»: «Коханий, спочатку до бібліотеки – тоді до РАГСу» (ЦБ).

Усі переможці були відзначені дипломами та отримали подарунки від директора ЦБС Раїси Григоренко та профспілки.

Олена Бульда.