• Не бійтесь заглядати у словник...

                                  

  Значна подія в культурно-краєзнавчому та науковому житті Білої Церкви відбулася 4 лютого. У затишній літературній вітальні Центральної міської бібліотеки пройшла презентація унікального для нашого міста видання — першого тому «Білоцерківського біографічного словника», підготовленого працівниками відділу інформаційно-краєзнавчої роботи ЦБС  (Централізованої бібліотечної системи) та виданого видавцем Олександром Пшонківським. Інші три томи готуються до друку.


  Якщо звернутися до недавньої історії, то на початку 1990-х років НАН України створила програму й відповідні структури для роботи над «Українським біографічним словником». Передбачалося також створення регіональних біографічних словників, до яких мали б увійти, крім загальновідомих діячів із певної місцевості, також і особи, діяльність яких мала місцеве значення. На підставі останньої думки 1996р. було запропоновано створити Редакцію «Білоцерківського біографічного словника» при відділі культури Білоцерківського міськвиконкому.

  Тож цей унікальний словник випущений за сприяння міської влади й міського голови Василя Савчука, який був присутній на урочистій презентації. Він зазначив, що «таке видання - непересічна подія для Білої Церкви. Кожне місто, яке претендує на звання культурного, повинно мати такий словник. А Біла Церква - місто з багатою історією,

  великою кількістю талановитих людей, що проживали й проживають у ньому». Василь Петрович також щиро подякував усім, хто брав участь у створенні словника, докладав для його появи у світ неймовірних зусиль. Координатор і редактор цього проекту - Євген Чернецький. У словнику також оприлюднені статті Олексія Стародуба, Анатолія Бондаря, Олександра Ярмоли, Ольги Сліпченко, Олександра Мартиненка.

  Цей проект - новий і цікавий. Його втілення відкриває жителям Білої Церкви велику перспективу глибше познайомитися з видатними особистостями, які творили історію нашого міста. Актуальність проекту можна охарактеризувати одним рядком - «свою історію маємо знати і шанувати».

  Видавець Олександр Пшонківський зазначив, що народження книги - це як народження дитини і таких «дітей» повинно бути якомога більше; вони мають довгі роки служити для усіх жителів Білої Церкви, науковців, митців.

  Окреме спасибі за «Білоцерківський біографічний словник» варто сказати і директорові Центральної бібліотечної системи Петру Красножону за його допомогу в організації роботи над цим важливим виданням. У ході презентації він підкреслив, що за останні роки фонди бібліотек поповнилися на багато тисяч примірників, за що потрібно подякувати міській владі.

  Також на цій неординарній події виступили поет Володимир Іванців, директор Білоцерківської гімназії Борис Смуток, депутат Білоцерківської міської ради Микола Бондаренко (фракція БЮТ) та ін. Останній пообіцяв, що його політична сила профінансує другий том словника.

  Отже, даний проект - великий крок у вивченні особистостей рідного міста. Тож подякуймо за важку працю усім, хто доклав до проекту руки. Ми з нетерпінням очікуватимемо на інші томи цього цікавого, чудового видання!

  Олександр Білоцерківець,
  Новини Надросся .- 2010 .- 11.02 – 17.02.2010 .- С.8

  На фото: Словник презентує директор ЦБС Петро Красножон  Поділись з друзями:
Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше