• «Червоний»: роман і кінострічка

12 вересня, після літніх вакацій, відновив свою роботу Бібліотечний кінозал. Користувачі переглянули стрічку «Червоний», зняту за однойменним романом відомого українського письменника Андрія Кокотюхи, в якому йдеться про Данила Червоного, одного з командирів УПА, який підняв повстання у сталінському концтаборі.

У 2012 році роман був відзначений найвідомішою літературною премією країни «Коронація слова» як найкращий історико-патріотичний твір, а у 2017 році у прокат вийшов художній фільм «Червоний».

На перегляд кінострічки завітали читачі та глядачі різного віку і вподобань: пенсіонери, письменники, учні. Багато з них прочитали роман, але фільм бачили вперше.

Після перегляду відбулося обговорення і кінострічки, і роману. Майже кожен висловив свою думку. Учні зазначили, що їм дуже сподобався динамічний, жорсткий бойовик, особливо вразив головний герой Данило Червоний – українець, здатний боротися і перемагати.

Всі зійшлися на тому, що стрічка є дійсно гідним українським продуктом, який закликає українців єднатися.

Кінопоказ був присвячений Дню українського кіно, який відзначається в Україні 8 вересня.

Ольга Соломаніна.