• У “Сузір`я дитячих мрій” 11-річний чемпіон світу

  У Білій Церкві чимало талановитих, неординарних та непересічних особистостей. Приємно констатувати той факт, що серед підростаючого покоління таких прекрасних дітей з кожним роком стає все більше. Напевно, справа ще й у тому, що таланти важливо вчасно відкривати і створювати сприятливі умови для їхнього всебічного розвитку. Певна річ, це повинні робити насамперед батьки. А далі, як заведено, - школа. Різноманітні позашкільні гуртки, студії, клуби також допомагають творчим особистостям у цьому процесі.

  Цікавим є досвід центральної дитячої бібліотеки м. Біла Церква. Тут не лише турбуються про те, щоб у дітей був достатній вибір літератури, а й цікавляться життям своїх читачів, залучають їх до участі у різноманітних заходах, влаштовують тематичні зустрічі з цікавими людьми тощо.

  А про ще один цікавий проект, що має назву «Сузір`я дитячих мрій», ми попрохали розповісти методиста по роботі з дітьми Тамару Антонівну Шпак:

  - У Центральній міській бібліотеці для дітей впродовж року працює проект «Сузір`я дитячих мрій». У рамках цього проекту проводяться зустрічі з талановитими читачами, обдарованими дітьми нашого міста. В березні 2009 року відбулася зустріч з читачем Максимом Матвеєвим, котрий пише вірші та оповідання. Ми планували випустити його збірку. Але після нашої зустрічі керівник літературного гуртка Володимир Дідківський повідомив нам, що цьому хлопчику ще потрібно попрацювати над своїми роботами. Тож сподіваємося, що вже у наступному році таки побачить світ його маленька збірочка.

  А потім Тамара Антонівна запросила нас на одну з таких зустрічей:

  - У рамках проекту «Сузір`я дитячих мрій» ми проводимо зустріч з читачем нашої бібліотеки, чемпіоном України, Європи та світу з карате-до Владиславом Бульдою.

  - Ми обов`язково скористаємося Вашим запрошенням. Напевно, вже плануєте і наступні зустрічі?

  - Так. У січні 2010 року ми вже запланували провести зустріч з дітьми-вокалістами. Нам дуже приємно, що у нашому місті такі талановиті, хороші діти. Це майбутнє нашої України, гордість Білої Церкви.

  Дякуємо Тамарі Антонівні за змістовну розмову і сподіваємося, що й надалі розповідатимемо вам, шановні читачі, про цікаві заходи, котрі відбуваються у центральній міській дитячій бібліотеці.

  А сьогоднішня розповідь про зустріч з юним чемпіоном-каратистом Владиславом Бульдою.

  Цей захід, на прохання керівництва навчального закладу, відбувся у міській гімназії №1, де навчається наш герой дня.

   Влад досить скромний, привітний хлопчина. Тож його захоплення та чималі досягнення були відомі далеко не всім однокласникам і тим паче - іншим гімназистам. Втім, вже під час зустрічі, котру влаштували працівники центральної дитячої бібліотеки, школярі з цікавістю слухали розповідь про свого однолітка і дивилися на нього зовсім іншими очима.

  Сподіваємося, й для інших школярів Білої Церкви знайомство з Владиком буде цікавим, а для когось його приклад стане гідним наслідування.

  Тож знайомтеся, учень 6-го класу міської гімназії №1 Владислав Бульда.

  Владислав почав займатися карате з 5 років, тоді маленького хлопчика привела до тренера мама - Олена Валентинівна. Майбутній чемпіон потрапив до міцних, натренованих рук Володимира Івановича Брунька.

   Взагалі в Україні таким видом спорту як карате займається близько 2 тис. спортсменів, одним із них став і Влад Бульда.

  В Україні існує Федерація Фунакоши Шотокан Карате. Вона була офіційно зареєстрована 27 січня 2004 року. В перекладі з японської «карате» - порожня рука, тобто, бій без застосування зброї. Це вид східних єдиноборств, мета якого - виховувати в людині сміливість та наполегливість, скромність та ввічливість, спокійне ставлення до однолітків та шанобливе - до людей старшого віку. Концепція карате передбачає вдосконалення тіла та духу. Саме цьому і навчає своїх учнів Володимир Іванович Брунько.

  Володимир Іванович з гордістю розповідав про свого юного вихованця. За його словами. Влад виховується у прекрасній родині, котра чимало зусиль докладає для того, щоб сприяти розвитку талантів хлопчика. Та й сам Владислав - наполегливий, терплячий, цілеспрямований хлопчина. Це допомогло йому досягти непоганих, як на його вік, результатів у спорті.

  Керівник Київського обласного представництва Федерації Фунакоші Шотокан Карате України президент асоціації традиційного карате-до м.Біла Церква, суддя міжнародної категорії, володар чорного поясу (5 дан), старший тренер збірної команди України, заслужений тренер України Володимир Іванович Брунько:

  - Одразу важко й пригадати  усі нагороди, котрі отримав за свою спортивну кар`єру Владислав. У 2007 році на чемпіонаті світу у Лондоні він завоював дві золоті медалі, 2008 рік - у Дніпропетровську, на чемпіонаті Європи -золота медаль, чемпіонат світу в Італії - золота і срібна медалі. За усі його заслуги ми представили його до присвоєння звання «кандидат у Майстри спорту». Незважаючи на юний вік, він таки отримав це звання. Більше того, на одному із змагань Влад виступав у якості капітана команди у котрій представлені 16-17-річні спортсмени. I команда посіла перше місце.

  На мою думку, у цього спортсмена блискуче майбутнє. Йому лише 11років, а він вже встиг двічі стати чемпіоном світу!

  Перед присутніми виступили також вчителі Владислава, котрі розповіли про гарні успіхи хлопчика не лише у спорті, а й у навчанні. А ще вони запевнили, що оцінюють його знання на рівні з іншими учнями, не роблячи юному спортсмену жодних поблажок.

  Цей факт вкотре доводить, що заняття спортом дисциплінують дітей, допомагають їм правильно розподілити свої сили, щоб їх вистачало і на навчання, і на заняття спортом, і на відпочинок.

  Та учням дуже кортіло побачити, так би мовити, каратиста у дії. Тож Владислав, разом зі своїми друзями по команді, продемонстрували усім присутнім свої навички. Аж дух захоплювало, коли юні каратисти показували майстер-клас.

  Втім, окрім спортсменів, у міській гімназії №1 чимало й інших талантів. Відтак, винуватцю свята ровесники подарували свої виступи: гру на клавішних, пісні та танці.

  Приємно бачити дітлахів, котрі мають такі гарні захоплення. Своїм прикладом вони спонукають й інших до того, щоб знайти свою улюблену справу і розвивати таланти, дані Богом. А небайдужі дорослі, котрих у нашому місті вдосталь, завжди готові допомагати дітям у їхніх починаннях.

  Олена Ходоровська
  Гриф .- 2009 .- 16 грудня.- С.18-19.

   

   

   

   

     Поділись з друзями:
Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше