• Гроно нездоланих співців

Гроно нездоланих співців Гроно нездоланих співців

Кривава доба масових політичних репресій розпочала свій відлік від 1929 року і тривала протягом довгих років радянського панування. Апогеєм знищення українського селянства стали 1932-1933 роки.

Атаки на свідому і мислячу частину нації не оминули жодної категорії інтелігенції. Письменники, митці, вчені, педагоги, кооператори, священнослужителі були звинувачені в терористичній діяльності і, у більшості випадків, страчені.

День інформації «Гроно нездоланих співців» працівники бібліотеки-філіалу №9 підготували до Дня вшанування пам’яті жертв політичних репресій для учнів СПМШ №16.

Розпочався захід відкриттям книжкової виставки «У жорнах репресій», на якій були представлені книги українських письменників – Остапа Вишні, Миколи Хвильового, Володимира Сосюри, Миколи Зерова, Миколи Куліша. Під час години скорботи «Буремний дух розстріляного відродження» завідуюча Катерина Волинець розповіла восьмикласникам (класовод Л.Єсюк) про трагічні сторінки історії країни, поневіряння українського письменства, про знищення цвіту нації.

Для дорослих читачів бібліотеки Світлана Могорит підготувала відеопоказ «Трагедія Биківні: як це було».

Після трагічного забуття імена страчених героїв українського відродження повертаються до нашої історії, літератури, щоб посісти там місце прометеїв незламного духу.

Галина Чередник.