• Презентація книги Алена Безансона «Свята Русь» відбулася у центральній бібліотеці

  Презентація книги Алена Безансона «Свята Русь» відбулася у центральній бібліотеці Презентація книги Алена Безансона «Свята Русь» відбулася у центральній бібліотеці

  17 травня в центральній міській бібліотеці відбулася презентація книги французького історика, професора Вищої школи соціальних наук Алена Безансона «Свята Русь».

  У читальній залі книгозбірні зібралися освітяни, бібліотекарі, журналісти, творча інтелігенція міста, громадські активісти.

  Ініціатором презентації став письменник-краянин Володимир Іванців, який представив гостя широкому загалу.

  Презентував книгу перекладач, громадський діяч, експерт з мовних питань, заступник голови Координаційної ради з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя при Міністерстві культури України, уродженець Прикарпаття Тарас Марусик.

  Пан Тарас детально розповів про свою перекладацьку діяльність, співпрацю з французьким істориком Аленом Безансономщодо популяризації його дослідницьких праць українською, зупинившись на ролі французьких істориків в правдивому висвітленні української історії.

  За словами Тараса Марусика, «Свята Русь» – це історико-філософська праця, в якій автор аналізує пропагандистські методи російської держави в різні історичні епохи, зокрема при Радянському Союзі. Ця книга стала особливо актуальною сьогодні в час російсько-української війни.

  Пан Тарас наголосив на ролі книг в становленні ідеології держави, необхідності проведення заходів з популяризації україномовних видань.

  Присутні дізналися, яким чином Ален Безансону своїй роботі демонструє брехню і пропаганду Росії, розвінчуючи стереотипи стосовно сприйняття України, які нав’язує світові російська пропаганда. Як йому вдалося показати, що у всі часи свого існування Росія завжди послуговувалася брехнею. Вона могла маскуватися під напівправду, під різні фейкові інформації, але це завжди була, як правило, пропагандистська брехня.

  Учасники заходу жваво обговорювали почуте, торкаючись, у тому числі, й питань сучасної ситуації в державі, проблем мовної політики, гібридної війни, автокефалії української церкви тощо.

  Ведуча заходу – директор ЦБС Раїса Григоренко наголосила на важливості популяризації історичної літератури, її ролі у процесі національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

  Усі бажаючи мали можливість придбати книгу А.Безансона.

   

  Олена Бульда.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше