• На побачення до Симоненка

  На прохання завідувачки бібліотеки №10 Г.Г. Нагорної О.Олійник пообіцяв допомогти здійснити нашу давню мрію - побувати на батьківщині великого українського поета Василя Симоненка.

  Колектив централізованої бібліотечної системи висловлює щиру вдячність голові міської організації Партії регіонів Олександру Олійнику за привітання і подарунки, з якими у кожну бібліотеку завітали його однопартійці напередодні Всеукраїнського дня бібліотек.
  На прохання завідувачки бібліотеки №10 Г.Г. Нагарної О.Олійник пообіцяв допомогти здійснити нашу давню мрію - побувати на батьківщині великого українського поета Василя Симоненка.
  І ось, 8 жовтня, на автобусі, виділеному О.Олійником, ми вирушили на Полтавщи-
   ну. У Києві до нас приєдналися відомі письменники Микола Сом і Валентин Чемерис. Дорогою милувалися мальовничими краєвидами природи, обурювалися полями Київщини, здебільшого зарослими бур`янами, із задоволенням захоплювалися дбайливо обробленими полтавськими землями. Через 4 години по дорозі на старовинне місто Лубни ми побачили високу дзвіницю Мгарського чоловічого монастиря. Піднялися на високий пагорб. Біля входу в храм неквапом хрестимося і йдемо в Спасо-Преображенський собор, побудований в другій половині XVII століття. Цю духовну перлину Лубенської землі не обходили своєю увагою ні українські гетьмани, ні російські монархи, ні поети, ні духовні лідери православної церкви. Свого часу в обителі побували Юрій Хмельницький, Петро І, Тарас Шевченко, Олександр Пушкін, Іван Мазепа і багато інших видатних осіб.
  Поклонившись святиням, поїхали в село Тарандинці, де на нас уже чекав колишній директор школи Василь Григорович Бут, стараннями якого був створений музей Василя Симоненка. Екскурсію по музею для нас провели учні 9-го класу. В експозиції представлено майже 500 документів та світлин, що розповідають про життєвий та творчий шлях поета, який закінчив тамтешню школу із Золотою медаллю. Вразили нас рукописи поезій, листи до рідних та друзів. За коротке життя, а прожив лише 28 років, Симоненко залишив велику поетичну спадщину і гарну пам`ять в серцях земляків. Потім відбулася зустріч нашої делегації із учнями школи, де виступили Микола Сом, Валентин Чемерис і Анатолій Кульчицький.
  Далі наша дорога пролягла у село Біївці. Цей шлях довжиною майже в 10 кілометрів щодня долав пішки юний Симоненко, добираючись до школи. Нас зустріла старенька, вкрита очеретом хата, де у 1935 році народився великий поет, та вишня, посаджена його матусею. Найвірніший друг поета Микола Сом із душевним щемом поділився сокровенними спогадами про босоноге і несите життя Василя, про його матір Ганну Федорівну та її жертовну любов до сина і його друзів.
  По дорозі додому напилися цілющої води із криниці Михайла Коцюбинського. Трохи втомлені і щасливі, ділячись враженнями, ми поверталися до Білої Церкви з надією, що колись зможемо ще раз побувати в цих прекрасних місцях, які дали світу Дмитра Луценка, Миколу Гоголя, Олеся Донченка, Івана Котляревського, Остапа Вишню... і Василя Симоненка.
  Л. Чупак, завідувачка ЦБ
  Новини Київщини .- 2009 .- №31/22.10-28.10.09  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше