• Спільними зусиллями виховуємо любов до читання

  Освіта дитини починається з навчання читати і писати і відбувається це, здебільшого, в родинному колі. У сім’ї прищеплюється любов до книги, звичка бути постійно з книгою й неможливість існування без неї. Основою роботи дитячої бібліотеки з батьками юних читачів є вивчення ролі сім’ї в читанні дітей.

  Про деякі напрацювання в цьому питанні я хочу показати на прикладі сім’ї Вернигорів.
  Першою до бібліотеки завітала мама двох чудових діток – Оксани і Богданчика  ﷓ Галина Віталіївна.
  За фахом бібліотекар, вона досконало знає, що і як читати дітям. Оксана почала читати з 4 років, зараз їй уже 15. Читання допомагає дівчинці не лише в навчанні, а й в участі в різних конкурсах та олімпіадах. Вона зайняла 1 місце в конкурсі імені Петра Яцика, перемогла на олімпіаді з української мови та літератури у міському конкурсі. В обласному зайняла почесне 3 місце. Оксана пише вірші, друкувалася в місцевих газетах  “Замкова гора” та “Громадська думка”.
  Богданчик цього року пішов до другого класу гімназії № 2. І не дивно, що перш ніж зайти до свого класу, хлопчик попросив: “Мамо, давай спочатку до бібліотеки”.
  Оксана вже доросла, самостійно читає і аналізує твори, а Богданчик ще горнеться до мами, хоче послухати книгу у маминому прочитанні, обговорити її, співчуваючи і радіючи за улюблених героїв.
  Галина Віталіївна працює у відділі сім’ї та молоді міськвиконкому. Опікується вона багатодітними родинами, тримає на контролі ті сім’ї  де здійснюється насилля над жінками і дітьми. Дякуючи їй, наша бібліотека також долучилася до співпраці з багатодітними сім‘ями. Адже саме в таких родинах буває, як правило, дефіцит книг, які зараз дуже дорогі, і не кожна сім’я може дозволити собі купити їх у повному обсязі.
  Ось чому так важлива співпраця бібліотекарів і батьків. Тільки спільними зусиллями ми зможемо відродити гарну традицію сімейного читання. І саме дитяча бібліотека має стати центром для проведення змістовного дозвілля родини, інформаційним потенціалом для задоволення різноманітних інтересів усіх членів сім’ї. Для цього в бібліотеці є всі можливості, а найголовніше – підготовлений колектив, який допоможе, порадить, навчить.
  Катерина Волинець, завідувачка бібліотеки № 9.
  Сім`я - 2009.- №39.- С.12  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше