• Великодня майстерня розпочала свою роботу

Великодня майстерня розпочала свою роботу Великодня майстерня розпочала свою роботу Великодня майстерня розпочала свою роботу Великодня майстерня розпочала свою роботу

Існує стародавня народна традиція: навесні розмальовувати писанки. Адже, писанка – це символ народження нового життя, пробудження природи, сонця. Кожний її орнамент несе в собі глибоке значення.

Щорічно Білоцерківська міська ЦБС проводить виставку-конкурс «О, Писанко! Ти – символ України». Тож, працівники бібліотеки-філіалу №6 разом із своїми користувачами вирішили заздалегідь підготуватись до цієї події. В бібліотеці розпочала роботу «Великодня майстерня». Юних користувачів філії бібліотекарі знайомлять з різними техніками створення традиційних та сучасних писанок. Бажаючі матимуть змогу власноруч зробити святкові прикраси з паперу.

Майстер-клас «Українська писанка» провела майстриня Людмила Красніцька-Луцик, яка поділилась своїми знаннями та майстерністю писати Великодню писанку. Людмила Мар’янівна провела екскурс в історію символів та особливостей колористики й етносу, притаманних українським писанкам. Майстриня розповіла, що кожен колір мав своє значення.

Присутні дізналися про зміст закодованих символів та різновидів технік виконання розпису. До традиційного малювання писанок читачі додали нові, сучасні, авторські манери виконання. І вже зі знанням справи почали творити власні, оригінальні роботи. Учасники заходу розділились: одні розписували писанки, а інші за допомогою паперу і пензля, творили художні шедеври, додаючи роботам Великоднього колориту.

Дівчатка дуже талановиті – справжні майстрині! Яскраві дитячі роботивідзначаються позитивним настроєм і щирою безпосередністю, випромінюють радість і оптимізм.

Надія Гаврилова.