• На світі запалає покинутий вогонь її пісень… На світі запалає покинутий вогонь її пісень… На світі запалає покинутий вогонь її пісень… На світі запалає покинутий вогонь її пісень…

25 лютого виповнюється 147 років від дня народження видатної української письменниці, фольклористки, перекладача, патріотки Лесі Українки.

Вона народилася слабкою і тендітною, практично постійно хворіла, померла у віці 42 роки, ставши символом України, її непокори, самобутності, незалежності. І якби ця мужня жінка жила в наш час, то була б серед учасників Євромайдану, разом з воїнами АТО захищала б Україну від ворогів.

Основна тема творчості Лесі Українки − це національно-визвольна боротьба українського народу та впевненість у перемозі в цій боротьбі.

Лесю Українку знають в усьому світі. Її твори перекладені багатьма мовами, їх читають на всіх континентах.

21 лютого, в Міжнародний день рідної мови, Лесині безсмертні твори   натхненно декламували учасники міського поетичного конкурсу «Горить моє серце…», який ось уже восьмий рік проходить у центральній бібліотеці.

39 старшокласників та студентів передали всю палітру Лесиних почуттів, закарбованих в її творах. Конкурс став справжнім  святом української поезії, української мови, яку так любила і збагачувала Леся Українка.

Компетентне журі під головуванням Галини Невінчаної, члена Національної спілки письменників України, письменниці і художниці, одноголосно визнало володарями Гран-прі учнів БЗШ №17 − читачів бібліотеки-філіалу №4: Ліану Берулаву, Аліну Бондаренко і Романа Ісаєва, які блискуче зіграли уривок із «Лісової пісні».

У номінації «Учні старших класів» перше місце вибороли Анна Книш, учениця БСШ №1 − читачка бібліотеки-філіалу №1 і Марія Малютіна, учениця БЗШ №21 − читачка бібліотеки-філіалу №6.

Друге місце розділили читачі центральної бібліотеки: Анастасія Василюк і Уляна Коломієць (БНВО «Перша Білоцерківська гімназія»), Анна Троцько (БНВО "Ліцей − мала академія наук) та дует Даніели Ямпольської і Михайла Міщенка (БЗШ №18).

Третє місце посіли: Альона Кубашевська (БЗШ №7 − центральна бібліотека), Дар’я Данилко (БНВК ЗОШ №13 − бібліотека-філіал №4) і Юлія Сергієнко (БЗШ с. Шкарівка).

Серед студентів перше місце було присуджено студентці ТЕК БНАУ Марії Якобчук.

Спеціальними призами відзначено Катерину Стороженко, ученицю БЗШ №11 − читачку бібліотеки-філіалу №2 і Євгенію Писаренко, юну читачку центральної бібліотеки − ученицю БЗШ №7.

Всі переможці отримали дипломи і подарунки від спонсорів: депутата обласної ради В’ячеслава Хмельницького і міськрайонного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка.

Людмила Чупак.