Рідна мова чиста, як роса

Мова як і Україна – у нашому серці і починається вона з кожного з нас. Нам дуже хочеться, щоб наші діти любили, цінували рідну мову, пишалися, що є українцями, виростали патріотами рідної землі.

У день рідної мови бібліотекарі філії №2 підготували і провели для своїх маленьких читачів – учнів 4-Г класу (БЗШ №11, класовод Ткач Н.І.) мовознавчий калейдоскоп «Рідна мова чиста, як роса».

Діти взяли участь у літературної вікторини, розгадуванні шарад, змагалися на швидкість у вимові скоромовок, доповнювали українські прислів’я та приказки. Гра паліндром (слова, які читаються зліва на право і навпаки) та гра «Перероби слово» (з одного слова, за допомогою перестановки літер утворювали нові слова) розкрили неперевершене багатство рідної мови.

Хлопчики і дівчатка читали вірші про українську мову. Бібліотекарі познайомили присутніх з книгами видатних поетів України: Т.Шевченка, Л.Українки, Д.Білоуса.

Яке то щастя - мати мову,

Якою створено "Кобзар"!

Оту святу, многовікову –

Наш найдорожчий Божий дар.

В.Квітневий

Наталія Янківська.