• Травнева хроніка культурних подій.

  VІІІ поетичний фестиваль «Веселки над Київщиною» відбувся 12-15 травня на Яготинщині під знаком 195-річчя Кобзаря. Участь в ньому взяли білоцерківці А. та Галина Гаї. А.Гудима, В.Євтушенко, В.Іванців, А.Кульчицький. До цієї акції підоспів літературно-мистецький альманах Київщини «Буква» 1(4)`2009.
  Серед публікацій привертають увагу доробки А.Гудими,Тетяни Шарової, проза ветерана НСПУ В.Лупейка (Тетерів) й новобранки її Марини Пономаренко з Обухівщини, в рубриці «Нові імена» - верлібри учня БЦ ЗОШ № 15 Антона Антонюка, гумор О.Єрмолаєва (Тетіїв), розвідка А.Гая «Не в князі — в національні пророки» та безіменна - про творчість народної художниці Марії Приймаченко з кольоровою вклейкою репродукцій 17 робіт майстрині. Четверте число «Букви» засвідчило зростання рівня альманаху.

  150-річчя патрона муздрамтеатр ім. П.К.Саксаганського відзначив презентацією книги Володимира Рєпіна «Театр як життя» й урочистим вечором, що завершила вистава “Поминальна молитва». Прикро, але подання книжки вилилося у віддяку спонсорові, а вистава за твором Шолом-Алейхема «Тев`є -молочар» (до речі, здійснена до ювілею цього класика ідиш літератури) не має відношення до творчості корифея українського театру. Більше пасувала б його «круглій даті» «Наталка-полтавка», в якій Панас Карпович довгі роки грав ролі Возного й Виборного. П`єса І. Пкотляревського починаючи з першого 1934-35рр., багато сезонів була окрасою репертуару «саксаганців», і доречно було б відновити постановку її такого в багатьох аспектах ювілярського року: адже цьогоріч виповнюється 90 років від першої її інсценізації, що поклало початок нового українського театру.

  Творчий вечір цьогорічного лауреата міської молодіжної літературно- мистецької премії ім. М.Вінграновського Костянтина Мордатенка відбувся в Будинку письменника в Києві. Ведучими були А.Гай та В.Женченко. Високу оцінку доробку нашого земляка дали відомі критик М.Славинський, поети А.Мойсієнко, Б.Луговик, В.Степаненко та ін.

  Презентація поетичної книжки В.Іванціва «Український знаменник» відбулася на факультетах лінгвістики (декан В.Семилітко) та юридимному (С.Бурлака)"БНАУ. “УЗ” – це переклади поезії з 12 мов 39 авторів. Досі окремими виданнями виходили переклади нашого земляка з білоруської й болгарської. Вдоволення результатом співпраці висловив редактор видання А.Гудима, високо поцінували переклади своїх віршів Л.Данілкіно, Є.Нікітенко,Г.Сержаделієв-Шапіро. Ведучий В.Семилітко відзначив корисність вивчення перекладацького досвіду автора для своїх підопічних, студенти А. Драган, В.Жижка, Б.Звірко, Л.Радич та Ю.Солодка читали вірші з білоруської, ідиш, польської, російської, румунської в українському переданні.

  В «Літературній вітальні» центральної бібліотеки (зав. і ведуча заходу Л .Чупак) на студентську авдиторію Білоцерківського факультету КДУК (декан О. Диба) проведена презентація книжки «Театр як життя» за участю автора. Висвітливши концепцію видання, його упорядник і редактор В. Іванців висловив жаль, що воно не прочитане тими, кому найперше це потрібно - акторами. Враженнями поділилися ст. бібліотекар О.Бульда, культуртрегер А. Кульчицький. Він же, як і актори Анжеліка Кисліцина, Г. Музика, Тетяна Пашкевич та читач А.Осін, виступив з присвятою автору.

  22 травня, в день перепоховання Тараса Шевченка, в Україні відбувся традиційний мітинг. Виступили заступник міського голови М.Антонюк, директор ЦБС П .Красножон, старшокласниця ЗОШ № ім.Т. Шевченка Яна Мороз, вірш прочитав переможець міського конкурсу «Кобзарева зоря» А.Савицький. Промовці закликали виконувати заповіти Пророка, та мало йшлося про те, які вони. Виправив хибу В.Синякевич зі співочим гуртом “Просвіти”, сказавши про загрози Україні від українофобів зовнішніх і внутрішніх. Гурт проспівав патріотичні пісні, зокрема на Шевченкові вірші. Але це вже після офіційного закриття заходу.

  Підготував В.Іванців.

  Юр`ївська земля .- 2009 .- 4 черв.-С.7  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше