• Крути – зоря нової доби

  Крути – зоря нової доби Крути – зоря нової доби

  Майже кожен з нас чув про день пам’яті Героїв Крут. Але мало хто знає, що це були Українські Фермопіли. Так само, як у античній Греції 300 майже беззбройних спартанців протистояли армії персів, так і три сотні відважних студентів-добровольців 29 січня 1918 року вирушили на бій із армією більшовицької Росії, обороняючи українську державність. Цій історичній події сьогодні виповнюється 100 років.

  Бій під Крутами назавжди вписаний на скрижалі національної історії – передусім як приклад волелюбності та незалежності українського народу.

  29 січня на патріотично-історичний спомин «Жар і холод січня 1918 року» до книгозбірні №3 завітала юнацька громада БНВО «ЗОШ №15-ДЮСОК» та БВЗШ №1.

  Працівники бібліотеки у читальній залі представили виставку-нагадування «Крути – зоря нової доби», зробили коментований огляд книг та періодичних видань. Старшокласники переглянули документальний фільм «Бій під Крутами 29 січня 1918р. Захист Української держави».

  100 років тому 300 «мучнів українських» пішло у безсмертя. Юнаки-герої показали приклад мужності, відданості і незборимості духу.

  Нині, як і 100 років тому, Росія, яка марить імперськими амбіціями, не може змиритися з існуванням незалежної України. Ворог і сьогодні не врахував головного – силу духу наших воїнів.

  Крути та Бахмач – дві маленькі залізничні станції стали вічними символами незламності всіх захисників України.

  Ксенія Гнуда.  Поділись з друзями:Біла Церква

Одними з найбільш значних культурних та освітніх
центрів міста є державні публічні бібліотеки!Централізована бібліотечна система Білої Церкви обслуговує 50873 читачів!

Це більш ніж 25% населення всього міста!

Докладніше